ویزا شینگن 

ويزاى شینگن چيست؟
پيمان شینگن در سال ١٩٨٥ امضا شد و به موجب آن ساكنين كشور هاى اروپايى عضو اين پيمان براى رفت و آمد به ساير كشورهاى محدوده شینگن نيازى به اخذ ويزا و كنترل مرزى ندارند.
ساكنين يا اتباع ساير كشورهاكه عضو پيمان شینگن نيستند ، ممكن است براى ورود به اين منطقه نياز به اخذ ويزاى شینگن داشته باشند و پس از اخذ رواديد شنگن مى توانند به تمام كشور هاى اروپايى حوزه شینگن سفركنند.


حوزه شینگن شامل ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و چهار کشور غیر عضو ایسلند، لیختن‌اشتاین، نروژ و سوئیس می‌شود.
 کشورها عضو عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند،لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد 

بلغارستان، کرواسی، قبرس و رومانی هنوز عضوی از شنگن نیستند اما قوانین ویزای آنها بر اساس قوانین ویزای شنگن بنا شده‌است.
 


ویزای یک‌بار ورود (Single-entry) :
این ویزا همان طور که ار نامش مشخص است، فقط برای یک‌بار ورود به کشورهای عضو شینگن اعتبار دارد و به‌محض این که محدوده شنگنرا ترک کنید، اعتبار ویزای شما فارغ از اینکه مدت‌زمان آن به پایان رسیده یا نه، به اتمام خواهد رسید. افرادی که از تور اروپا استفاده میکنند هم از همین نوع ویزا دریافت میکنند.

 


ویزای چند بار ورود (Multiple-entry) :
ویزای چند بار ورود يا ويزاى مولتى ،ویزایی است که شما با داشتن آن می توانید به دفعات به كشورهاى محدوده شنگن وارد و خارج شويد اما حداكثر مدت اقامت شما در محدوده شنگن نبايد از ٩٠ روز در هر ٦ ماه تجاوز كند 

به طور مثال اگر شما ویزای ۱ ساله مالتی پل دریافت کنید، ۶ ماه از آن را در پارت های زمانی حد اکثر ۹۰ روزه میتوانید در حوزه شینگن تردد و اقامت داشته باشید.البته برای ویزاهای مالتی پل ۳ ماهه اکثرا مدت زمان اقامت ۳۰ روزه در نظر گرفته میشود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن زمان مشاوره حضوری با شماره تماس   ۲۲۵۷۵۰۳۰  تماس بگیرید.