با انواع ویزا آشنا شوید

صدور ویزا

صدور ویزای مسافرتی توسط کشور مقصد انجام می شود و بدین معنا است که آنها اجازه حضور و ورود شما را تایید کرده است.ویزاهای مسافرتی موقت و دارای زمان محدود است و مدت زمان اعتبار آن بستگی به کشور مقصد و علت سفر دارد. معمولاً ویزا به صورت یک مهر یا برچسب در پاسپورت مشخص می‌‏شود که همین امر باعث شده که عده ای به اشتباه ویزا و پاسپورت را یکی بدانند.

تهیه ویزا

برای دریافت ویزا حتما همراه با پاسپورت به سفارتخانه یا کنسولگری کشور مورد نظرتان در کشورتان مراجعه کنید; چرا که سفارتخانه شما را صرفا با پاسپورت می شناسد و احراز هویت می کند (امکان این که مثلا با ارائه شناسنامه و کارت ملی بتوانید ویزا بگیرید وجود ندارد)، دقت کنید که پاسپورتتان حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

از آنجایی که پروسه اخذ ویزا زمان بر است، هرگز آن را به لحظات آخر موکول نکنید و سعی کنید برای دریافت ویزای مسافرتی اتان را در اسرع وقت اقدام کنید.

مجموعه گوبوکینگ آماده هرگونه مشاوره و راهنمایی جهت تسریع و راحتی فرآیند اخد ویزا مسافرتی شما است.پس با تماس یا مراجعه حضوری می توانید از این فرصت عالی استفاده نمایید.

تقسیم بندی کشورها از نظر نحوه صادر کردن ویزا

کشورهایی که برای سفر به آنها ها با هدف گردشگری و توریستی نیاز به ویزا نداریم. تعدا این کشورها برای ما ایرانیان محدود است. بهتر است قبل از سفر آخرین شرایط سفر به این کشورها را از وبسایت وزارت خارجه کشور مروبوطه یا سفارتخانه مربوطه تهران جویا شویم.

مثلا کشور مالزی برای سال ها به ایرانی ها مجوز ورود بدون ویزا به مدت ۹۰ روز را به این کشور را می داد، ولی در دو سال اخیراین مدت زمان را بسیار محدود و به ۱۴ روز کاهش داده است. ترکیه، گرجستان، مالزی، ارمنستان، اکوادور و … جزو کشورهای این گروه هستند. برای اطمینان کامل از شرایط سفر و اخذ ویزا با مشاورین ما تماس بگیرید.

ویزا توریستی
ویزا توریستی

ویزا در لحظه ورود (visa on arrival) به این معنی این است که نیاز به صرف وقت و نوبت سفارت نیست. فقط در زمان ورود به کشور مقصد مبلغی پرداخت می کنیم و برچسب ویزا در پاسپورت درج می گردد.

تقسیم بندی ویزا از نظر هدف سفر

ویزا توریستی

۱- ویزای کوتاه مدت:

 • ویزای ترانزیت:این نوع ویزا شاید کوتاه‌ترین مدت ویزا باشد و برای آن صادر می‌شود که مسافر برای ساعتی در فرودگاه کشور واسط از هواپیما پیاده شده و سوار هواپیمای بعدی به مقصد اصلی شود. گاهی این ویزا تا ۱۳-۱۴ ساعت طول می‌کشد با این حال مسافر حق ندارد از سالن ترانزیت خارج شود.
 • ویزای توریستی:پر طرفدارترین نوع ویزای کوتاه مدت است. مجوزی است که برای سفر به یک کشور برای دیدن جاذبه‌های گردشگری آن، تفریح و گردش به درخواست‌کننده داده می‌شود. مدت آن محدود است.
 • ویزای اختصاصی:ویزایی است که به واسطه دعوتنامه یکی از شهروندان کشوری که قصد سفر به آن دارید، داده می‌شود.
 • ویزای پزشکی:ویزای پزشکی برای بیمارانی صادر می‌شود که برای ادامه درمان نیاز به اعزام به خارج از کشور دارند.
 • ویزای تجاری:ویزایی کوتاه مدت برای انجام کارهای تجاری به فرد درخواست‌کننده داده می‌شود.
 • ویزای زیارتی:ویزای زیارتی برای کسانی صادر می‌شود که فقط به قصد زیارت به کشورهای عراق یا عربستان سفر می‌کنند. برای مثال در ویزای زیارتی حج، زائر حق ندارد به دیگر شهرهای عربستان سفر کند.
جهت اخذ انواع ویزا توریستی در کوتاه ترین زمان با مشاورین ما تماس حاصل نمایید
جهت اخذ انواع ویزا توریستی در کوتاه ترین زمان با مشاورین ما تماس حاصل نمایید

جهت اخذ انواع ویزا توریستی در کوتاه ترین زمان با مشاورین ما تماس حاصل نمایید

۲- ویزای بلند مدت

• ویزای تحصیلی:ویزای تحصیلی نوعی اجازه اقامت است که برای مدت محدودی و به منظور تحصیل فرد درخواست‌کننده به او داده می‌شود. دانشجویانی که برای ادامه تحصیل، از یکی از کشورهای خارجی پذیرش دانشگاهی می‌گیرند متقاضیان این نوع ویزا هستند.

• ویزای کار:ویزای کار برای کسانی صادر می‌شود که به دنبال یک موقعیت شغلی در کشور دیگر، آن را تقاضا می‌کنند. معمولا مدت این ویزا طولانی و بیش از شش ماه است و پس از تمام شدن مدت ویزا و در صورت عدم تمدید فرد باید کشور را ترک کند.

• ویزای اقامت:ویزای اقامت، ویزایی است که به فرد مهاجر داده می‌شود تا زمانی که زمان اعطای شهروندی‌اش فرا برسد تا در این مدت زمان بتواند مانند یک شهروند زندگی کند.

جهت اخذ انواع ویزا بلند مدت در کوتاه ترین زمان با مشاورین ما تماس حاصل نمایید

۳- ویزای رسمی:

 • کشورهای بدون ویزا: برخی کشورها اعلام کرده‌اند برای سفر توریستی، ویزا نیاز نیست. گاهی هم بین دو کشور معاهداتی نوشته می‌شود که بنا بر آن لغو روادید انجام می‌شود مانند ایران و ترکیه یا ایران و مالزی برای ۱۴ روز سفرتوریستی.
 • مراجعه به سفارت: برای درخواست ویزا از بسیاری از کشورها باید به سفارتخانه آن کشورها مراجعه حضوری کرد و مدارک را دستی به آنان تسلیم کرد و مدارک درخواست ویزا را پر کرد.
 • • ویزای فرودگاهی: برخی از کشورها ویزای فرودگاهی دارند و شما بدون اخذ ویزا از پیش به آن کشور سفر کرده و در همان فرودگاه برای مسافر ویزا صادر می‌شود.
 • ویزای الکترونیک:برای گرفتن ویزای سفر به برخی کشورها هم فقط باید از طریق ثبت الکترونیک اقدام کرد. بدین ترتیب که در سایت رسمی سفارتخانه مربوطه مشخصات و مدارک را ثبت کرده و تمام مراحل صدور ویزا و پیگیری از طریق اینترنت انجام می‌شود.

جهت اخذ انواع ویزا رسمی در کوتاه ترین زمان با مشاورین ما تماس حاصل نمایید

انواع ویزا از نظر دفعات اجازه ورود به کشور

 • ویزای یک بار ورود یا سینگل (Single visa): کسی که ویزای سینگل یا یک بار ورود را در پاسپورت خود دارد در مدت اعتبار ویزایش فقط می‌تواند یک بار وارد کشور مورد نظرش شود و به محض خروج از آن ویزا از اعتبار ساقط می‌شود.
 • ویزای دو بار ورود یا دابل (Double visa): دارنده این ویزا می‌تواند در مدت اعتبار ویزایش تنها دو بار وارد کشور مورد نظر شود.
 • ویزای چند بار ورود یا مالتیپل (Multiple visa): کسی که این نوع ویزا را در پاسپورت خود دارد می‌تواند تا مدت اعتبار ویزایش به دفعات وارد به کشور مورد نظرش وارد و از آن خارج شود.
 • ویزای صفر بار ورود یا ترانزیت فرودگاهی (Airport transit visa): در این نوع ویزا مسافر وارد کشور شده اما اجازه ندارد از سالن ترانزیت خارج شود بلکه فقط برای ساعتی در آن کشور توقف کرده و با هواپیمایی دیگر ادامه مسیر می‌دهد.

فرم ارزیابی اقامت کانادا

همه چیز راجع به ویزای شینگن

ژاپن دارای معتبرترین پاسپورت دنیا

راهنمای کامل اخذ ویزا و اقامت کانادا


/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • بیشتر بخوانید

  در مورد Puerto banús و Marbella بیشتر بدانیم

  Puerto banús یک بندر ساحلی بسیار زیبا با هوایی مطبوع است. این بندر در منطقه Nueva Andalucía قرار دارد که واقع در جنوب غربی Marbella می باشد.

  فستیوال خرید دبی

  جشنوراه خرید دبی یا همان فستیوال خرید دبی از بهترین و مناسب ترین فرصت ها برای خریدی به صرفه می باشد. فستیوال خرید در دبی که هر سال به مدت یک ماه برگزار می شود

  جمعه سیاه در دبی ، فستیوال خرید

  شهر دبی از مهم ترین شهر های توریستی و گردشگری در کشور امارات متحده ی عربی می باشد. این شهر که شهری جوان است، در سواحل خلیج فارس قرار دارد

  مالدیو ، آشنایی با بهترین رستوران ها

  کشور مالدیو مجموعه ای از جزیره های کوچک و بزرگ و دیدنی، در اقیانوس هند و در غرب کشور هند می باشد. این کشور کوچک دارای جاذبه های دیدنی فراوانی است. آب و هوای کشور مالدیو گرم و شرجی است و بیشتر روزهای سال هوا آفتابی و آسمان آبی است.

  مالدیو ، معرفی ۱۰ هتل برتر

  مالدیو که کوچکترین کشور آسیایی است، جزیره ای است که در جنوب غربی کشور هند و در اقیانوس هند قرار دارد. پایتخت این کشور، ماله نام دارد. این کشور کوچک با جمعیتی در حدود سیصد هزار نفر، از کشورهای زیبا و توریستی در دنیا می باشد.

  جمعه سیاه یا Black Friday، بهترین مراسم در کدام کشور ها انجام می شود؟

  Black Friday یا همان جمعه سیاه ، روز حراج تمام کالا ها در تمامی فروشگاه های کشور آمریکا می باشد. جمعه سیاه در روز جمعه ی بعد از روز شکرگزاری، آخرین جمعه ی ماه نوامبر، برگزار می شود.

  تجربه سفر به دبی

  ما اکثرا قبل از این که مکانی را برای سفر انتخاب کنیم، دوست داریم تجربه سفر بقیه افراد ، دوستان و آشنایان را بشنویم. بنابراین در این مطلب قصد داریم تجربه سفر به دبی را با شما همراهان عزیز در میان بگذاریم

  جاذبه های سنگاپور

  درباره مناطق دیدنی سنگاپور خیلی کوتاه بخوانید‍‍‍‍٬ تا قبل ار سفر به این کشور٬ مهمترین نقاط دیدنی آن را بشناسید.

  آیا می دانستید که تعداد خیابان های پاریس به بیش از ۶۱۰۰ مسیر میرسد؟

  آیا می دانستید که تعداد خیابان های پاریس به بیش از ۶۱۰۰ مسیر میرسد؟ پاریس پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه میباشد. در شمال فرانسه، کنار رودخانه سن و …

  همه چیز درباره برج ایفل

  از مشهورترین و پربازدیدترین مکان های گردشگری شهر پاریس، برج ایفل است که متریال ساخت آن آهن میباشد و بدون در نظر گرفتن آنتنی …