همه چیز راجع به ویزای شینگن

این روزا بازار مسافرت به کشورهای دیگر به خصوص کشورهای اروپایی و دریافت اقامت به شکل های مختلف کاری،تحصیلی و یا سرمایه گذاری داغ است.چه شما به دنبال این مسائل باشید یا نه قطعا ویزای شینگن واژه ای آشنا به گوش شماست. اما ویزای شینگن چیست و با داشتن این ویزا به کدام کشورها می توانید سفر کنید و شرایط گرفتن این ویزا چیست؟در این مقاله به تمام پرسش های احتمالی شما پاسخ می دهیم.


شینگن چیست؟

شینگن به ۲۷ کشور اروپایی گفته می شود که در جهت بهبود و گسترش فعالیت های مرزی و مسافرتی خود قوانینی را در سال ۱۹۸۵ بین خودامضا کردند.اگر شهروند هرکدام از این کشورهای اروپایی باشید قانون کنترل گذرنامه در ورود به این کشورها برای آن ها حذف می شود.برای شهروندان سایر کشورها نیز با داشتن ویزای شینگن می توانید با شرایطی مشابه شرایط فوق بین کشورهای عضو شینگن سفر کنید.


کشورهای شینگن کدامند؟

کشور های شینگن عبارتنداز:

یونان،آلمان،نروژ،هلند،سوئیس،لیختنشتاین،فرانسه،مالت،سوئد،فنلاند،لوکزامبورگ،استونی،اسپانیا،لیتوانی،اسلوونی دانمارک،لاتویا،جمهوری چک،ایتالیا،اسلواکی،پرتغال،بلژیک،ایسلند،اتریش،مجارستان و لهستان.

البته گرینلند و جزایر فارو در دانمارک و آروبا،کوراسائو سینت مارتن و جزایر کارائیب در هلند و سوالبارد در نروژ شامل این قرارداد نمی شوند.

جالب است بدانید اولین کشورهای شینگن متعهد به این قراردادایتالیا پرتغال و اسپانیا در سال ۱۹۹۰و ۱۹۹۱و آخرین کشورها سوئیس در سال ۲۰۰۴ و لیختنشتاین در سال ۲۰۰۸ هستند.

همه چیز راجع به ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن:

به طور کلی ویزای شینگن به سه نوع تقسیم می شود که در ادامه آن ها توضیح خواهیم داد:

۱)ویزای اتحادیه شینگن:

اگر ویزای شما از نوع اتحادیه باشد شما پس از ورود به هرکدام از کشورهای شینگن تنها می توانید ۹۰ روز در کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشید.این ویزا معمولا ویزاییست که برای گردشگران و توریست ها صادر می شود.

۲)ویزای ملی:

این ویزا معمولا برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای شینگن را دارند و یا برای مدت معینی قصد کار ،پژوهش علمی در یکی از مراکز علمی و دانشگاه های معتبر و یا درمان های خاص در یک کلینیک و یا بیمارستان رادارند صادر می شود.اگر زمان مشخص شده در این ویزا تمام شود باید فرد به کشور خود مراجعت کند.

۳)ویزای اعتباری منطقه محدود (پناهندگی):

این ویزا برای افرادی که قصد پناهنده شدن در این کشورها را دارند صادر می شود.این ویزا تنها در صورت داشتن یک سری شرایط خاص به افراد داده می شود که این ویزا محدودیت های زیادی برای دارنده آن در سال های اولیه ایجاد می کنداز جمله اینکه دراین ویزا تنها نام یک سری مناطق خاص نوشته می شود که فقط فرد دارای ویزا می تواند به آن ها سفر کند.


شرایط و مدارک دریافت ویزای شینگن:

اگر قصد سفر به هرکدام از کشورهای فوق را دارید باید در ابتدا از سفارت یا کنسولگری آن کشور درخواست ویزای شینگن کنید.برای این کار باید از طریق سایت آن سفارت در کشور خود وقت قبلی بگیرید و مدارک نوشته شده در سایت را فراهم کنید.سپس به شما وقت ملاقات داده می شود تا مدارک خود را به سفارت برده و در مورد شرایط خود توضیح دهید.

مدارک مورد نیاز در هر سفارت تفاوت هایی با سایر کشورها دارد اما مدارک کلی مورد نیاز شامل موارد زیر است:

۱)فرم پر شده درخواست ویزا که از سایت سفارت دانلود می کنید

۲)اصل گذرنامه با داشتن حداقل ۶ ماه اعتبار

۳)مدارک کامل شغلی و یا تحصیلی

۴)عکس پرسنلی تمام رخ با زمینه سفید

۵)داشتن بیمه مسافرتی از یک شرکت بیمه تائید شده

۶)داشتن بلیط و یا گواهی آن به کشور مقصد

۷)داشتن دعوت نامه از یک شخص خاص مقیم کشور مورد تقاضا

GoBooking.ir

فرم ارزیابی اقامت کانادا

راهنمای کامل اخذ ویزا و اقامت کانادا

Our Score
به این متن چند امتیاز می دهید.
به این متن چند امتیاز می دهید.

/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان بودن وسایل نقلیه عمومی در زمان نمایشگاه ها

در کشورهای اروپایی و آمریکایی یکی از مسائل اصلی روز، بحث ترافیک و حمل و نقل افراد با وسایل نقلیه عمومی است. از جمله مواقعی که حمل و نقل افراد با وسایل نقلیه عمومی بسیار حائز اهمیت زمان برگزاری نمایشگاهها است.

فرانکفورت ، یکی از مدرنترین شهر های اروپا

قطعا وقتی به کشور آلمان سفر میکنید فارغ از اینکه در فرانکفورت باشید یا در یکی دیگر از شهرهای آن، نظم و انضباط و فرهنگ غنی مردمان، شما را متعجب خواهد ساخت.

فرانکفورت،یکی از قطب های اصلی نمایشگاه های تجاری

فرانکفورت با نام Frankfurt am Main از مهمترین و اصلی ترین شهرهای کشور آلمان در ایالت هسن میباشد که از لحاظ نمایشگاههای تجاری در سطح بین المللی و فرهنگی، همچنین ادبیات و علم، از ثروتمندترین مراکز اروپا بوده و به این شهر، قلب قارهی اروپا میگویند.

فرانکفورت ، یکی پر رفت و آمد ترین فرودگاه های اروپا

فرودگاه فرانکفورت (Flughafen Frankfurt am Main)، فرودگاه بین المللی آلمان بوده که پس از فرودگاههای هیترو لندن، شارل دوگل پاریس و آمستردام در رده ی چهارم پر رفت و آمدترین فرودگاههای اروپا قرار گرفته است.

قدیمی ترین پل چوبی اروپا،chapel bridge

پل چپل، واقع در شهر لوسرن در کشور سوئیس، از زیباترین و قدیمیترین پلهای چوبی اروپا محسوب میگردد که هر سال گردشگران زیادی با امید دیدن این پل زیبا به شهر نور یا شهر لوسرن سفر میکنند.

فاصله بارسلون با شهرهای دیگر اسپانیا

بارسلون شهری بندری است که حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد و در بخش غربی دریای مدیترانه واقع شده است.

کاستا دل سول ، ۳۰۰روز آفتابی

کاستا دل سول، ساحل جنوبی اسپانیا است که به آن ساحل خورشید نیز میگویند زیرا حدود ۳۲۵ روز از ساحل، شاهد تابش نسبتا شدید آفتاب در آنجا هستید.

بروژ،یک افسانه ی بلژیکی

اگر قصد سفر به ونیز شمال اروپا را دارید و میخواهید تعطیلات رؤیایی را سپری کنید، ما شهر بروژ یا بروخه و یا بروگن را پیشنهاد میکنیم.

رستوران بلک هاووس

رستوران بلک هاوس گذشتهی بسیار جالبی دارد و شاید بد نیست بدانیم چگونه این رستوران شکل گرفت. Tin Vuong فرد و سرآشپزی آینده بین است.

بهترین فصل برای سفر به بارسلونا

برای سفر به بارسلونا، از شهرهای کشور اسپانیا، بسته به اینکه هدف از سفر شما به این شهر چیست، بهترین زمان یا فصل، متفاوت خواهد شد.