مالدیو جزیره ای بی انتها

معرفی چند مقصد بی نظیر در مالدیو :

مالدیو تداعی کننده ی کلبه های روی آب و ساحل طبیعی است.بازدید کنندگان و گردشگرانی که به مالدیو سفر می کنند معمولا سرگرمی ها و مکان های تفریحی زیادی ،بیش از آنچه انتظار داشته باشند برای خوش گذرانی پیدا می کنند.هر فرد با توجه به علایق خود اعم از اینکه سفری ماجراجویانه بخواهد یا سفری برای استراحت ، می تواند در مالدیو مکان مورد نظر خود را بیابد و این خصوصیت مالدیو را تبدیل به مقصدی متنوع و ویژه برای هر سلیقه ای منطقه ای مخصوص تبدیل کرده است.در این مقال با ما همراه باشید تا با معروف ترین تفریحگاه های مالدیو آشنا شوید.

تفریح شنا در زیر آب !!

مالدیو در برگیرنده بیش از ۱۰۰۰ جزیره مرجانی می باشد ، بنابراین شنا در زیر آب تجربه ای از یک منظره دیدنی و تکرار نشدنی در کف دریا است.تمام افرادی که به مالدیو رفت و آمد داشته اند این فعالیت را به مسافران پیشنهاد می کنند.تنها کاری که باید بکنید انتخاب یک جزیره دارای تپه های دریایی است که از آنجا گردش زیر دریایی خود را آغاز کنید ، همچنین با اجاره یکی از ویلاهای روی آب شیرجه ای هم بزنید !!! همچنین بعضی از مسافران مستقیما از کشتی که در آن اقامت گزیده اند تصمیم به تجربه ی این فعالیت می گیرند.

Angsana Ihuru یکی از قسمت هایی است که برای این فعالیت مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته و محل قرار گیری ن در شمال Male Atoll می باشد.در همین منطقه جزیره ی دیگری به نام Fihalhohi نیز به مسافران پیشنهاد می شود.از دیگر جزیره هایی که مناسب این فعالیت بوده و همچنین لوکس تر است،  Diamonds Athuruga جزیرهVilamendhoo برای دریانوردی ،جزیرهMirihi و ساحل Lily می باشد ، که همگی در جنوب Ari Atoll واقع شده است.در شمال Ari Atoll نیزKandolhu پیشنهاد می شود.

Park Hyatt Hadahaa و  Robinson Club مکان هایی عالی برای مسافران بوده و در فاصله بیشتری نسبت به دیگر جزیره ها در شمال Huvadhoo (یکی از عمیق ترین قسمت های دریای مرجانی مالدیو) واقع شده اند.اگر مقدار کافی پول برای این سفر دارید ، می توانید Biyadoo Island Resort را در شمال Male Atoll هم امتحان کنید.

تماشای دلفین ها

مالدیو تنها به خاطر دریا نوردی و غواصی زیر آب مشهور نشده.گشت و گذار دلفین ها در سراسر مالدیو یکی دیگر از فعالیت هایی است که به شدت مورد توه گردشگران سراسر دنیا قرار گرفته است.

این دلفین های مهربان و بی خطر هستند .تعداد زیادی از اقامت گاه ها و هتل ها تور های پیشنهادی تماشای دلفین ها را پیشنهاد می دهند.برای دیدن منظره بی نظیر از دلفین ها ، می توانید به منطقه Meemu Atoll  به نام Muli Channel بروید.در این منطقه تنها ۲ اقامتگاه Medhufushi Island Resort و Hakuraa Hura وجود دارد ، برای آن دسته گردشگرانی که قصد ماندن در اقامتگاه های مالدیو را ندارند یشنهاد می شود و از کشتی کروز مالدیو برای تماشای دلفین ها بهره ببرید.

شرکت کردن در ورزش های آبی

تمام ورزش های آبی در مالدیو امکان پذیر است.قایق های پارویی ، لنچ های پدالی ،جت اسکی ، اسکی روی آب ، پاراسل ، کایت سواری و هر ورزش دیگری که به فکرتان برسد.بسیاری از اقامتگاه ها مجوعه ای از این فعالیت ها را به رایگان در اختیار شما می گذارند.برای اینگه آدرنالین بیشتری در بدنتان ترشح ،می توانید در Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa در جزیره Furanafushi  اقامت داشته باشید که مجموعه ای از ورزش های آبی را به صورت پکیج در اختیارتان می گذارد ،همچنین Four Seasons Resort at Landaa Giraavar اقامتگاه دیگری در مالدیو که نوع هیجان انگیز انگیز و خاصی از جت اسکی را در اختیار شما قرار می دهد.

موج سواری

از دیگر تفریحاتی که در مالدیو می توانید به آن بپردازید موج سواری است.چند عدد از بهترین نقاط برای موج سواری در اطراف مالدیو واقع شده که بسیار شناخته شده می باشد.توجه موج سواران سراسر دنیا قرار گرفته است.

Atoll Adventures که در جزیره Farukolhufushi  در شمال Male Atoll واقع شده پکیج های ویژه ی موج سواری با دسترسی ویژه در اختیار موج سواران قرار می دهد.این برنامه های ویژه به گونه ای سازماندگی شده که تنها ۳۰ نفر از موج سواران در یک زمان می توانند در یک منطقه به این فعالیت بپردازند.بنابراین این امکان از ازدحام جمعیت در یک منطقه خاص می کاهد و موج سواری را برای گردشگران لذت بخش تر می سازد.موج سواری در جزیره ی Huraa  در شمال Male Atoll در کنار منظره ی دیدنی که ایجاد کرده ، پر سر و صدا نیز است ، چرا که دسترسی آسان به اقامتگاه های ارزان موج سواران زادی را ترغیب به سفر به این منطقه کرده است.موسسه ی  Four Seasons مالدیو در جزیره ی Kuda Huraa  مدرسه موج سواری در فضای بسته تشکیل داده که در آنجا مربی های موج سواری استرالیایی به تدریس این فعالیت مشغولند.اگر می خواهید در فضای خلوت تر موج سواری کنید می توانید تا انتهای جنوب جزیره پیش بروید ، در آنجا منطقه ای مجزا برای موج سواران در سطح مبتدی تا پیشرفته تعبیه شده است. Beacons وTiger Stripes نام دو عدد از موج های قوی در جزیره Huvadhoo Atoll است که بسیار مورد توجه موج سواران قرار گرفته است.

جزیره Addu Atoll  نیز دارای نقاطی چشمگیری برای موج سواران می باشد. مناطق دیگری همچون Thaa و Laamu atolls که در مرکز مالدیو واقع شده اند نیز به تازگی مورد توجه موج سواران قرار گرفته اند.اما محدودیت هایی دارند که پیدا کردن اقامتگاه می باشد که به همین خاطر در صورت سفر به آنجا ممکن است ، نیاز پیدا کنید مسافتی را موج سواری کنید تا به مناطق موج خیز برسید.

Surf Atoll نیز یکی دیگر از مناطق مخصوص موج سواری است که به شدت مناسب افرادی است که می خواهند چندین روز را در مالدیو به موج سواری در نقاط گوناگون بپردازند.

گشت دریایی در سراسر مالدیو

اگر نمی خواهید تمام وقت خود را در هتل یا اقامتگاه خود سپری کنید کشتی ها و قایق های گشت زنی گزینه ای مناسب برای شما است که گشت های خاص و چشمگیری را برای مسافران و گردشگران ترتیب می دهد و از گشت های مختص به تماشای غروب آفتاب گرفته تا گشت های طولانی شبانه و نیز قایق های لوکس برای گشت های چند روزه.

بسیاری از اقامتگاه ها کشتی های مخصوص دارند که در اختیار مسافران همان اقامتگاه قرار می دهند.قایق های چهار فصل گردشگران یکی از کشتی هایی است که امکان اقامت در آن نیز وجود دارد.  Yacht Maldives گشت های ویژه ای را هر چند وقت یکبار ترتیب می دهد و اگر می خواهید برای این گونه سفر ها به گروه های گردشگری ملحق شوید G Adventures  پیشنهاد ویژه ای برای گشت زنی دریایی ۷ روزه در یک گروه کوچک به شما می دهد. Airbnb  نیز گزینه هایی برای اجاره کشتی و قایق به شما ارائه می دهد.در روز سفر خود می توانید از اقامتگاه های لوکس مالدیو هم دیدن کنید و مکان های پیشنهاد شده از طرف دریگردی مالدیو که در کنار لوکس بودن از قیمت های مناسبی نیز جهت گشت زنی های دریایی برخوردار است.

Our Score
به این متن چند امتیاز می دهید.
به این متن چند امتیاز می دهید.

/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان بودن وسایل نقلیه عمومی در زمان نمایشگاه ها

در کشورهای اروپایی و آمریکایی یکی از مسائل اصلی روز، بحث ترافیک و حمل و نقل افراد با وسایل نقلیه عمومی است. از جمله مواقعی که حمل و نقل افراد با وسایل نقلیه عمومی بسیار حائز اهمیت زمان برگزاری نمایشگاهها است.

فرانکفورت ، یکی از مدرنترین شهر های اروپا

قطعا وقتی به کشور آلمان سفر میکنید فارغ از اینکه در فرانکفورت باشید یا در یکی دیگر از شهرهای آن، نظم و انضباط و فرهنگ غنی مردمان، شما را متعجب خواهد ساخت.

فرانکفورت،یکی از قطب های اصلی نمایشگاه های تجاری

فرانکفورت با نام Frankfurt am Main از مهمترین و اصلی ترین شهرهای کشور آلمان در ایالت هسن میباشد که از لحاظ نمایشگاههای تجاری در سطح بین المللی و فرهنگی، همچنین ادبیات و علم، از ثروتمندترین مراکز اروپا بوده و به این شهر، قلب قارهی اروپا میگویند.

فرانکفورت ، یکی پر رفت و آمد ترین فرودگاه های اروپا

فرودگاه فرانکفورت (Flughafen Frankfurt am Main)، فرودگاه بین المللی آلمان بوده که پس از فرودگاههای هیترو لندن، شارل دوگل پاریس و آمستردام در رده ی چهارم پر رفت و آمدترین فرودگاههای اروپا قرار گرفته است.

قدیمی ترین پل چوبی اروپا،chapel bridge

پل چپل، واقع در شهر لوسرن در کشور سوئیس، از زیباترین و قدیمیترین پلهای چوبی اروپا محسوب میگردد که هر سال گردشگران زیادی با امید دیدن این پل زیبا به شهر نور یا شهر لوسرن سفر میکنند.

فاصله بارسلون با شهرهای دیگر اسپانیا

بارسلون شهری بندری است که حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد و در بخش غربی دریای مدیترانه واقع شده است.

کاستا دل سول ، ۳۰۰روز آفتابی

کاستا دل سول، ساحل جنوبی اسپانیا است که به آن ساحل خورشید نیز میگویند زیرا حدود ۳۲۵ روز از ساحل، شاهد تابش نسبتا شدید آفتاب در آنجا هستید.

بروژ،یک افسانه ی بلژیکی

اگر قصد سفر به ونیز شمال اروپا را دارید و میخواهید تعطیلات رؤیایی را سپری کنید، ما شهر بروژ یا بروخه و یا بروگن را پیشنهاد میکنیم.

رستوران بلک هاووس

رستوران بلک هاوس گذشتهی بسیار جالبی دارد و شاید بد نیست بدانیم چگونه این رستوران شکل گرفت. Tin Vuong فرد و سرآشپزی آینده بین است.

بهترین فصل برای سفر به بارسلونا

برای سفر به بارسلونا، از شهرهای کشور اسپانیا، بسته به اینکه هدف از سفر شما به این شهر چیست، بهترین زمان یا فصل، متفاوت خواهد شد.