معبد های معروف و زیبای بودا در دنیا

علاقه مندان به آیین بودا ،برای کشف حقایق و مراسم بودا به کشورهایی که آیین بودا در آن هنوز مرسوم است سفر می کنند.در این متن ما به تشریح برخی از معروفترین ها و زیباترین های آنها اشاره می کنیم.

شکل گیری بودا

در اواسط قرن چهارم و اوایل قرن ششم آیینی در شمال هند به نام بودا شکل گرفت که طی گذشت زمان در آسیا و در جهان گسترده شد.امروزه نیمی از مردم دنیا از آیین و مراسم بودا که بر اصولی همانند چهار حقیقت شریف و پیروی از نیروانا ساخته شده.

در حالی که معابد سنتی بودایی اغلب معماری سبک منطقه را بازتاب می دهند، همه آنها برای تسهیل بازتاب و مدیتیشن آرام طراحی شده اند.امروزه ۳۸ مقبره مقدس برای این رسومات وجود دارد.

آداب و سنن

آداب و رسومات در معابد جهان یکسان و مشابه است.مراجعه کنندگان در زمان ورود باید کفش های خود را از پا بیرون بیاورند ،لباس مرسوم که از روی شانه تا زانو است را تن کنند و همچنین در این اماکن مقدس باید سکوت را رعایت کنند. حتما به تابلو ها و علائم و نوشته ها در این مکان مبنی بر عکس برداری ممنوع علی الخصوص در زمان آیین مذهبی توجه داشته باشید.

باگان میانمار BAGAN, MYANMAR

BAGAN, MYANMAR

وات بنچامابوفیت تایلند WAT BENCHAMABOPHIT, THAILAND

ساخته شده از سنگ مرمر ایتالیایی که در سال۱۹۱۱ ساخت آن تکمیل شده است.شیشه های زیبا و رنگی و مجسمه های متنوع که تنوع مجسمه ها را می توان مشاهده کرد.

WAT BENCHAMABOPHIT, THAILAND

سیجانتو جی ژاپن SEIGANTO-JI, JAPAN

معبدی در کنار سنگ های ابشار و طبیعتی زیبا و بی نظیر


وت رونگ کوهن WAT RONG KHUN, THAILAND

این معبد ار سال ۱۹۹۷ تکمیل شد و سپس توسط Chalermchai Kositpipat نقاش مشهور تایلندی نقاشی شد.

پارو تکتسانگPARO TAKTSANG, BHUTAN

این معبد در دره ی پورو بوتان واقع شده است.

تانگ کالات میانمار TAUNG KALAT, MYANMAR

این مکان در ارتفاع ۵۷۷ فوتی از سطح زمین و بر فراز کوه آتشفشانی قرار دارد.

وت ژینگ تونگ لائوس WAT XIENG THONG, LAOS

مان مو هنگ کنگ MAN MO TEMPLE, HONG KONG

این معبد در سال ۱۸۴۷ ساخته شده است.

پاگودا ویتنام TRẤN QUỐC PAGODA, VIETNAM

این معبد در غرب جزینه لانگ هوی واقع شده است.از نکات جالب این معبد ،مسجمه های طلایی و برنزی این معبد که به مجسمه های مادر معروف است و در حیاط این معبد وجود دارد ، از قرن ۱۱ ام در این مکان وجود داشته است.

کی گومپا هند KYE GOMPA, INDIA

سفر کنید تا …

Our Score
به این متن چند امتیاز می دهید.
به این متن چند امتیاز می دهید.

/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مالدیو جزیره ای بی انتها

معرفی چند مقصد بی نظیر در مالدیو : مالدیو تداعی کننده ی کلبه های روی آب و ساحل طبیعی است.بازدید کنندگان و گردشگرانی که به مالدیو سفر می کنند معمولا سرگرمی ها و مکان های تفریحی زیادی ،بیش از آنچه انتظار داشته باشند برای خوش گذرانی پیدا می کنند.هر فرد با توجه به علایق خود […]

برای رزرو هتل به نظرات گوگل میشه اعتماد کرد؟

یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در انتخاب هتل استفاده از نظرات کاربران و مسافرانی است که قبلا از هتل استفاده کرده اند و در مورد آن نظر داده اند.از مهمترین مراجع بررسی این نظرات Google Review و سایت TripAdvisor است. زمانی که برای بررسی هتلی به یان نظرات مراجعه می کنید بهتر است […]

دیزنی ورلد در آگوست

چه چیزی به همراه داشته باشیم ؟ آب و هوا چطوره؟از چه جاهایی دیدن کنید ؟ ماه آگوست (مرداد – شهریور) بهترین زمان برای بازدید از دیزنی ورلد است.در این بازه زمانی افراد زیادی برای خوش گذرانی به این مکان سفر می کنند.بسیاری از گردشگردان از سراسر دنیا قبل از شروع فصل مدارس این مقصد […]

تجربه اولین سفر به اروپا

اگر تاکنون به اروپا سفر نکرده اید ، نکاتی جالب و موثر برای شما عنوان خواهم کرد که در سفر به کشور های اروپایی برایتان سودمند است.من و دوستم ماه گذشته سفر یک هفته ای به چند کشور اروپایی داشتیم که تجربه جدید به من آموخت.عنوان این تجارب برای شما خالی از لطف نخواهد بود. […]