کلیسای جامع نوتردام

در مورد کلیسای جامع نوتردام چه میدانید؟

کلیسای جامع نوتردام که در مرکز پاریس واقع شده است، در گروه بزرگترین ساختارهای مذهبی و معماری جهان مربوط به سبک گوتیک میباشد که سال ساخت آن از ۱۱۶۳ تا ۱۳۴۵ میلادی طول کشید. این سازه عظیم و هنری هر سال حدود ۱۳ میلیون بازدید کننده را به سمت خود جذب میکند.

معنای کلیسای جامع نوتردام، بانوی فرانسوی ما یا همان حضرت مریم است که در طی ۸۵۰ سال عمر خود، تغییرات بسیار زیادی را متحمل شده و همچنان با ویژگی های بی نظیر خود، از زیباترین و عظیم ترین کلیساهای جهان و دین مسیحیت به شمار میرود.

اگر بخواهیم ویژگی های کلیسای جامع نوتردام را برشماریم به موارد زیر باید اشاره نمود:

 • معماری گوتیک
 • اشراف دو برج بلند آن به کل پاریس
 • مجسمه های گارگویل و کایمیرا
 • ۱۰ زنگ ناقوسی که معروف ترین آن Emmanuel میباشد
 • مجسمه های بی شمار
 • سردابه حاوی آثار باستانی
 • تاج خار یا تاج مصیبت حضرت مسیح در آن نگهداری میشود
 • قدمت پنجرههای رنگین آن که به قرن ۱۳ میلادی باز میگردد.

کلیسای جامع نوتردام، بنایی عظیم از ناقوس Emmanuel تا مجسمه های داخلی

ناقوس اصلی کلیسای جامع

کلیسای جامع دو برج دارد که ارتفاع آنها به ۶۱ متر رسیده و دارای ۳۸۷ پله است. برجی که در بخش جنوبی کلیسای جامع قرار گرفته، دربردارنده بزرگ ترین ناقوس با وزن ۱۳ تن میباشد که به آن ناقوس ایمانوئل یا Emmanuel میگویند. توریستها برای رسیدن به بالای برج و تماشای مناظر بسیار زیبای پاریس و همچنین ناقوس کلیسا، باید ۳۸۷ پله به بالا روند. همچنین بد نیست بدانید که برای بازدید از این دو برج و ناقوس کلیسای جامع هر نفر باید ۸٫۵ یورو بپردازد.

همانطور که عنوان گردید، کلیسای جامع نوتردام دارای ۱۰ زنگ یا ناقوس است که وزن آنها بین ۱۳ تا ۷۸۲ کیلوگرم است که در این بین، ناقوس ایمانوئل یا Emmanuel، در زمره قدیمی ترین و عظیم ترین آنها بوده و در برج جنوبی واقع است. ناقوس ایمانوئل، از سال ۱۶۸۱ به ساختمان کلیسا اضافه گردید و در هر ساعت، یکبار به صدا در میآمد ضمن اینکه در مراسم و یا موقعیت خاص نیز شاهد به صدا در آمدن آن هستیم.

در سال ۱۹۴۴ به منظور اعلام اینکه آزادی شهر پاریس نزدیک است، ناقوس ایمانوئل در مراسم پیروزی ارتش فرانسه و متفقین به صدا درآمد. لازم به ذکر است که تا قرن ۲۰، ناقوس های کلیسا از جمله ناقوس نوتردام به شیوه سنتی و با دست به صدا در میآمدند اما پس از آن، موتورهای الکتریکی به بدنهی آنها نصب شده که این کار را انجام میدهند.

از جمله رویدادهایی که ناقوس ۱۳ تنی کلیسای جامع، Emmanuel، در آنها به صدا در آمدند میتوان به مراسم های تاجگذاری پادشاهان، ملاقات پاپ، اتمام جنگ های جهانی و همچنین تخریب شدن برج های دو قلو آمریکا در نیویورک در تاریخ ۱۱ سپتامبر اشاره نمود. پس از این موارد میتوان دریافت که اهمیت ناقوس ایمانوئل در کلیسای جامع نوتردام بسیار بالا است و از شهرت جهانی بالایی نیز برخوردار میباشد.

شاید اغراق نکرده باشیم اگر ادعا کنیم که یکی از دلایل شهرت جهانی پاریس و ورود تعداد بسیاری از توریستها در هر سال، بعد از برج ایفل که نماد این شهر محسوب میگردد، همین کلیسای جامع نوتردام و ناقوس اصلی آن یعنی Emmanuel میباشد. اگر قصد سفر به شهر پاریس را دارید به هیچ وجه تماشای این بنای بسیار زیبا و تاریخی را از دست ندهید.

کلیسای جامع نوتردام و ناقوس اصلی آن، Emmanuel

Our Score
به این متن چند امتیاز می دهید.
به این متن چند امتیاز می دهید.

/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • بیشتر بخوانید

  آیا می دانستید که تعداد خیابان های پاریس به بیش از ۶۱۰۰ مسیر میرسد؟

  آیا می دانستید که تعداد خیابان های پاریس به بیش از ۶۱۰۰ مسیر میرسد؟ پاریس پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه میباشد. در شمال فرانسه، کنار رودخانه سن و …

  همه چیز درباره برج ایفل

  از مشهورترین و پربازدیدترین مکان های گردشگری شهر پاریس، برج ایفل است که متریال ساخت آن آهن میباشد و بدون در نظر گرفتن آنتنی …

  کلیسای جامع نوتردام

  کلیسای جامع نوتردام که در مرکز پاریس واقع شده است، در گروه بزرگترین ساختارهای مذهبی و معماری جهان مربوط به سبک گوتیک میباشد که سال ساخت آن از ۱۱۶۳ تا ۱۳۴۵ میلادی طول کشید.

  پاریس در ابتدا شهری رومی به نام LUTETIA بود

  پاریس که پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه میباشد، در شمال فرانسه، کنار رودخانه سن و در مرکز ناحیه ایل دو فرانس (پاریس رجین) قرار گرفته است. این شهر سرسبز از جمله شهرهای محبوب و گران قیمتی است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود اختصاص میدهد.

  آشنایی با برلین ، پایتخت آلمان

  برلین پایتخت آلمان بوده و با مساحت ۸۹۲ کیلومتر مربع میباشد. این شهر از سمت شرق با آلمان، از غرب با لهستان همسایه میباشد.

  خیابان زایل فرانکفورت

  خیابان زایل به آلمانی سایل (Zeil)، خیابانی در شهر فرانکفورت آلمان میباشد که قدمت ساخت آن به قرن ۱۴ میلادی بازمیگردد و مشتق شده از کلمه آلمانیِ Zeile به معنای خط یا ردیف نسبتا صاف گرفته شده است

  آبگرم یونسان ژاپن

  اگر قصد سفر و بازدید از کشور ژاپن را دارید و یا حتی قصد اقامت در این کشور را داشته باشید، آبگرم یونسان در این کشور، قطعا باید از گزینه های گردشگری شما باشد تا لذت سفر خود را چندین برابر سازید.

  واتیکان ، کوچکترین دولت شهر مستقل جهان

  واتیکان، کوچکترین کشوری است که در پایتخت کشوری دیگر، یعنی رم پایتخت ایتالیا، قرار گرفته است و مرکز فرماندهی و فعالیت رهبران کاتولیک جهان میباشد.

  نکات سفر به پاریس

  وقتی قصد سفر به پاریس را داشته باشید، حتی اگر برنامه ریزی دقیقی نیز صورت گرفته باشد، یقین داشته باشید که بعید است بتوانید تمامی مکانهای دیدنی آن را مشاهده کنید

  تجربه سفر به ابیزا

  ایبیزا یا Ibiza از جمله جزیره های توریستی جهان است که بر روی دریای مدیترانه قرار دارد و هر سال شاهد ورود افراد زیادی به سمت خود میباشد.