هزینه های سفر به پاریس

شهر پاریس پایتخت فرانسه است. پاریس شهر بسیار زیبا با آب و هوایی عالی است که ان را عروس شهر ها می نامند. همچنین به پاریس شهر نور ها نیز گفته می شود. همه ما هنگامی که کلمه پاریس را می شنویم به یاد برج زیبای ایفل می افتیم. اما برج ایفل یکی از صد ها مکان زیبا و تاریخی پاریس است که شهرت جهانی دارد. جاذبه های گردشگری پاریس بسیار زیاد هستند مانند موزه لوور ، کاخ ورسای ، کلیسای بسیار زیبای سنت شاپل و غیره . اگر قصد سفر به پاریس را دارید بهتر است قبل از سفر با این شهر و هزینه های گردش در پاریس بیشتر آشنا شوید.

هزینه و بدوجه در سفر بسیار بسیار مهم است و مخصوصا در سفر های خارجی حتما باید بودجه خود را به خوبی مدیریت کنید و قبل از سفر هزینه های احتمالی برای گردش در آن شهر را بسنجید. یکی از دلایلی که محاسبه هزینه های گردش در پاریس را بسیار با اهمیت کرده است ، این است که واحد پولی کشور ما و فرانسه مختلف هستند پس لازم است که اطلاعات بیشتر در مورد پاریس داشته باشید تا سفر بهتری را تجربه کنید. واحد پولی پاریس در گذشته فرانک بوده است و از زمانی که واحد پولی یورو تشکیل شد و از سال ۲۰۰۲ فرانسه واحد پولی رسمی خود را یورو اعلام کرد. بهتر است بدانید که هر ۱ یورو ۱۴۰۰۰ تومان ایران است. پس برای سفر به دومین شهر گرانقیمت جهان بهتر است بودجه خوبی در نظر بگیرید چون هزینه های گردش در پاریس چیزی بین ۹۰ تا ۲۳۰ برابر هزینه های شهر تهران است. یکی از اطلاعات دیگری که لازم است برای سفر به پاریس داشته باشید این است که ساعت رسمی پاریس ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه عقب تر از ساعت رسمی ایران است. بهترین زمان برای سفر به پاریس بهار و پاییز است . در این فصل ها هزینه های اقامت و بلیط تقریبا نصف می شود و گردشگران کمتری به پاریس می آیند پس بهترین زمان برای لذت بردن در این شهر است.


در این مطلب قصد داریم به افرادی که می خواهند به پاریس سفر کنند ، اطلاعاتی در مورد هزینه های سفر به پاریس بدهیم.

هزینه های سفر به پاریس بدون تور 

یکی از راه های سفر به پاریس بدون تور است. شما می توانید بدون تور و با هزینه کمتر به پاریس سفر کنید. البته در این نوع سفر ما کمی کارتان سخت می شود زیرا باید مشکلات پیدا کردن و رزرو هتل و اقامتگاه را خودتان تنهایی به دوش بکشید. البته کار سختی نیست. همچنین باید بتوانید مکان های مختلفی که برای گردش در نظر گرفته اید را پیدا کنید و تا هر زمان که بخواهید می توانید در این شهر زیبا بمانید. در سفر های بدون تور داشتن یک همراه خیلی مهم است. در سفر بدون تور محل اقامت تان را خودتان مشخص می کنید، هزینه غذا و بقیه موارد را هم خودتان مدیریت می کنید که این در صرفه جویی در هزینه ها به شما کمک زیادی می کند. 

هزینه سفر با تور به پاریس 

هزینه سفر با تور همان طور که در بالا نیز کفته شد ، کمی بیشتر از سفر بدون تور است. تور های مسافرتی دو نوع هستند. تور های ترکیبی و تور های اختصاصی. در تور های ترکیبی شما می توانید به دیگر کشور های اروپایی مانند سویس، آلمان، ایتالیا و غیره نیز سفر کنید. اما همان طور که می دانید تور های مسافرتی زمان های مشخصی برای مسافرت دارند برای مثال ۱۳ روز که اگر با تور ترکیبی سفر کنید و بخواهید به دیگر کشور ها هم بروید، زمان زیادی برای گردش در پاریس نخواهید داشت و هزینه این تور ها هم بیشتر می شود. اما در تور های اختصاصی مقصد سفر فقط مکان خاصی است. برای مثال شما با تور اختصاصی پاریس فقط می توانید به پاریس سفر کنید و از دیدنی های این شهر زیبا لذت ببرید. 

هزینه های قبل از سفر 

شما قبل از سفر به پاریس باید اقداماتی را انجام دهید که این موارد نیز شامل هزینه می شود. برای سفر با پاریس نیاز به پاسپورت و گذر نامه دارید. پاریس جز شهر هایی است که در معاهده شینگن حضور دارند و برای سفر به کشور فرانسه شما باید ویزای شینگن را نیز بگیرید. بیشتر سفر ها به فرانسه از طریق راه های هوایی است شما می توانید بلیط خود را به صورت آنلاین و با هزینه کمتر تهیه کنید که این هم برای صرفه جویی در هزینه ها به شما کمک می کند. یکی از هزینه هایی که به تازگی به هزینه های سفر خارجی اضافه شده است ، عوارض خروج از کشور است. در ریز هر یک از این هزینه ها را به صورت دقیق در اختیار شما می گذاریم. 

هزینه گذرنامه : حدودا ۱۴۲,۰۰۰ تومان

هزینه ویزا : ۶۰ یورو

هزینه خدمات ویزا : ۲۵ یورو 

بلیط پرواز : بین ۲ ملیون تا ۶ ملیون 

عوارض خروج از ایران : بار اول ۲۲۰,۰۰۰ تومان ، بار دوم ۳۳۰,۰۰۰ تومان ، بار سوم به بعد ۴۴۰,۰۰۰ تومان 


هزینه غذا و خود و خوراک در پاریس 

هزینه تهیه غذا برای گردش در پاریس یکی دیگر از هزینه هایی است که بودجه شما در سفر را تحت تاثیر می گذارد. در پاریس رستوان ها، فست فود ها و کافه های مختلف با غذا های متنوعی وجود دارند. پیدا کردن غذایی که با ضاعقه ما ایرانی های سازگار باشد در پاریس کار سختی نیست. به شما پیشنهاد می کنم غذا های مختلف و متنوع و بسیار لذیذ فرانسوی را حتما امتحان کنید. هزینه تهیه غذا بسته به مکانی که برای غذا خوردن انتخاب می کنید متفاوت است. اگر بودجه زیادی برای سفر در نظر نگرفته اید بهتر است برای غذا کمتر هزینه کنید. در زیر هزینه تهیه غذا در جاهای مختلف را بیان می کنیم. 

صبحانه : بیشتر هتل هایی که در آن اقامت دارید صبحانه کمی شامل نون، شیر ، قهوه و آب به صورت رایگان در اختیار شما می گذارند اما شما برای خرید یک صبحانه اقتصادی به حدود ۷ یورو نیاز دارید . 

هزینه نهار در یک رستوران ارزان قیمت : بین ۱۰ یورو تا ۲۰ یورو

هزینه غذا در یک رستوان با کیفیت بهتر (اقتصادی) : حدود ۲۰ یورو تا ۳۵ یورو 

سفارش غذا در یک رستوران لوکس : ۷۵  یورو تا ۳۵۰ یورو 

فست فود هایی مانند مک دونالد : ۷٫۵ تا ۱۰ یورو 

هزینه هتل و محل اقامت در پاریس 

پاریس دومین شهر گرانقیمت دنیا است. هتل های و مسافرخانه های پاریس با این که اصلا کیفیت خوبی ندارند بسیار گران هستند. شما برای گرفتن یک تخت در یک اتاق مشترک هزینه زیادی باید پرداخت کنید. پیدا کردن یک هتل یا هاستل خوب و با کیفیت اما با هزینه کمتر در پاریس کار بسیار دشواری است. اما پیشنهاد ما برای شما اگر با خانواده و یا دوستانتان سفر می کنید، اجازه آپارتمان است. شما می توانید با استفاده از اپ airbnb آپارتمانی با قیمت مناسب اجازه کنید. در اینجا هزینه های تقربی هتل ها و هاستل را برای شما شرح می دهیم . 

هزینه هتل ۲ ستاره : ۴۰ تا ۱۵۰ یورو برای هر شب 

هزینه هتل ۳ ستاره : ۶۰ تا ۲۰۰ یورو 

هتل ۴ ستاره : ۸۰ تا ۳۶۰ یورو 

هتل ۵ ستاره : ۲۶۰ تا ۹۵۰ یورو 

هزینه هاستل : بین ۲۰ تا ۸۵ یورو 

هزینه اجازه آپارتمان : ۶۰ یورو تا ۱۳۰۰ یورو برای هر شب 

هزینه حمل و نقل در پاریس 

یکی از هزینه هایی دیگری که برای گردش در پاریس باید در نظر بگیرید هزینه های حمل و نقل در پاریس است. بهترین گزینه برای رفت و آمد ، استفاده از وسایل نقلیه عمومی است. پاریس با بهینه سازی وسایل نقلیه عمومی خود، هزینه های گردشگران را بسیار کمتر کرده است. وسایل نقلیه عمومی در پاریس شامل اتوبوس، مترو ، قطار ، تراموا، تاکسی، قایق و دوچرخه است. هر یک از این وسایل بلیط های خاص خود و هزینه های مختلفی دارند که در زیر بیان می شود . 

هزینه بلیت RATP : 12 یورو تا ۶۰ یورو 

هزینه بلیط تک نفره مترو و تراموا : ۱٫۹ یورو 

هزینه اتوبوس : ۱٫۹ یورو 

هزینه تاکسی : از ۵٫۵۸ یورو به بالا (این هزینه ورودی تاکسی ها در پاریس است و برای هر کیلومتر هزینه جداگانه دریافت می کنند)

هزینه اجاره قایق یک روزه : ۱۷ یورو 

هزینه سرویس های موبایل در فرانسه 

وسایل ارتباطی در سفر بسیار مهم و ضروری هستند. همان طور که می دانید برای سفر به یک کشور خارجی و برای برقرار ارتباط با سروس های داخلی ایران باید هزینه هایی بپردازید. شما می توانید از سروس رومینگ اپراتور های داخلی استفاده کنید و یا سیم کارت شهر و کشور مورد نظر را خریداری نمایید. برای این کار باید تحقیق کنید و مطمئن شوید که کدام روش بهتر و هم هزینه تر است. 

که البته تماس با نرم افزار های ارتباطی اینترنتی٬ که همه ما با آنها آشنایی داریم بهترین انتخاب است.


/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • بیشتر بخوانید

  در مورد Puerto banús و Marbella بیشتر بدانیم

  Puerto banús یک بندر ساحلی بسیار زیبا با هوایی مطبوع است. این بندر در منطقه Nueva Andalucía قرار دارد که واقع در جنوب غربی Marbella می باشد.

  فستیوال خرید دبی

  جشنوراه خرید دبی یا همان فستیوال خرید دبی از بهترین و مناسب ترین فرصت ها برای خریدی به صرفه می باشد. فستیوال خرید در دبی که هر سال به مدت یک ماه برگزار می شود

  جمعه سیاه در دبی ، فستیوال خرید

  شهر دبی از مهم ترین شهر های توریستی و گردشگری در کشور امارات متحده ی عربی می باشد. این شهر که شهری جوان است، در سواحل خلیج فارس قرار دارد

  مالدیو ، آشنایی با بهترین رستوران ها

  کشور مالدیو مجموعه ای از جزیره های کوچک و بزرگ و دیدنی، در اقیانوس هند و در غرب کشور هند می باشد. این کشور کوچک دارای جاذبه های دیدنی فراوانی است. آب و هوای کشور مالدیو گرم و شرجی است و بیشتر روزهای سال هوا آفتابی و آسمان آبی است.

  مالدیو ، معرفی ۱۰ هتل برتر

  مالدیو که کوچکترین کشور آسیایی است، جزیره ای است که در جنوب غربی کشور هند و در اقیانوس هند قرار دارد. پایتخت این کشور، ماله نام دارد. این کشور کوچک با جمعیتی در حدود سیصد هزار نفر، از کشورهای زیبا و توریستی در دنیا می باشد.

  جمعه سیاه یا Black Friday، بهترین مراسم در کدام کشور ها انجام می شود؟

  Black Friday یا همان جمعه سیاه ، روز حراج تمام کالا ها در تمامی فروشگاه های کشور آمریکا می باشد. جمعه سیاه در روز جمعه ی بعد از روز شکرگزاری، آخرین جمعه ی ماه نوامبر، برگزار می شود.

  تجربه سفر به دبی

  ما اکثرا قبل از این که مکانی را برای سفر انتخاب کنیم، دوست داریم تجربه سفر بقیه افراد ، دوستان و آشنایان را بشنویم. بنابراین در این مطلب قصد داریم تجربه سفر به دبی را با شما همراهان عزیز در میان بگذاریم

  جاذبه های سنگاپور

  درباره مناطق دیدنی سنگاپور خیلی کوتاه بخوانید‍‍‍‍٬ تا قبل ار سفر به این کشور٬ مهمترین نقاط دیدنی آن را بشناسید.

  آیا می دانستید که تعداد خیابان های پاریس به بیش از ۶۱۰۰ مسیر میرسد؟

  آیا می دانستید که تعداد خیابان های پاریس به بیش از ۶۱۰۰ مسیر میرسد؟ پاریس پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه میباشد. در شمال فرانسه، کنار رودخانه سن و …

  همه چیز درباره برج ایفل

  از مشهورترین و پربازدیدترین مکان های گردشگری شهر پاریس، برج ایفل است که متریال ساخت آن آهن میباشد و بدون در نظر گرفتن آنتنی …