اگر به چین سفر کردید…(قسمت اول)

اگر به چین سفر کردید…

پیشنهاد ویژه هتل ما برای سفر به پکن چین

اگر یک چینی شما را به خانه اش دعوت کرد با کفش وارد خانه او نشوید.از آداب و سنن قدیمی چین احترام به خانه و محل سکونت است که از آلودگی های خارج از خانه محافظت می شود.در زمان ورود به منازل و مکان های مقدس باید پس از اینکه کفش را از پا درآوردید با جوراب وارد شوید یا اینکه صاحب خانه به شما صندل یا کفش برای داخل خانه می دهد.

انعام ندهید !!!

انعام ندهید !!! اگر برای خرید ، ماساژ ،تاکسی و خدماتی از این دست مبلغ اضافه برای پرداخت مد نظر داشته باشید که پرداخت کنید ، چینی ها از گرفتن آن امتناع می کنند.

در مکان های عمومی از شیرهای آب ، استفاده نکنید.برای نوشیدن آب از بطری های آب معدنی استفاده کنید.چینی ها توصیه میکنند آب بطری دارای سلامت بیشتر و خنک تر از آب شیر است.

اگر به صورت مداوم از اینترنت استفاده می کنید ، استفاده از VPN را فراموش کنید.چون سیستم دیواره آتشین یا Fire Wall چینی ها قدرتمند تر از VPN های مورد استفاده ما است.

اگر از چوب هایی که چینی ها برای غذا خوردن از آن استفاده می کنند خواستید استفاده کنید ، باید به خاطر داشته باشید که آن را بصورت عمودی در کاسه برنج قرار ندهید ،چون این را نشانه ای از مرگ ومراسم خاکسپاری می دانند.

اگر دوست ندارید ۸۰ سال را در زندان های چین زندگی کنید !!! پس از فکر خرید و فروش مواد مخدر کاملا منصرف بشوید.این نوع مبادلات بالاترین جریمه را در چین به همراه دارد.

چانه بزنید !!! درزمان خرید ، حتی خرید غذا به فروشنده چانه بزنید و انتظار تخفیف داشته باشیدومعمولا فروشنده های چینی از این نوع معامله و معاشرت خوشحال می شوند و جنبه سرگرمی دارد.

مدارک شناسایی

همیشه مدارک شناسایی اصلی خود را همراه داشته باشید.برای اطمینان بیشتر یک کپی یا عکس آنرا در موبایل خود نگهداری کنید ،اگر زمانی مدارک شما مورد سرقت قرار گرفت بتوانید به پلیس گزارش بدهید.

بحث سیاسی ممنوع!!! درچین بحث سیاسی ممنوع است حتی درباره کشورهای دیگر و موضوع های غیر مرتبط به چین.

همانند بحث سیاسی مذهب و اعتقاد خود را یک مسئله شخصی بدانید و هرگز به شخص دیگری ابراز و اعتراض نکنید.

عکس برداری ممنوع

در محل هایی که علامت و تابلو عکس برداری ممنوع است ، عکس برداری نکنید.اگر مشاهده شود که شما در این مکان ها عکس برداری کرده اید نیروهای امنیتی دوربین یا موبایل شما را گرفته و عکس های شما را پاک میکنند و موبایل و دوربین شما را به شما بازمیگردانند.

کارت ویزیت را با دودست بگیرید.برای ادای احترام بیشتر زمانی که شخصی به شما کارت ویزیت می دهد شما برای احترام به شخص مقابل کارت را دو دست گرفته و از او تشکر کنید.

اگر در منزل یا رستوران شخصی شما را برای وعده غذایی مهمان کرد ، دعوت او را بپذیرید.رد دعوت خوردن غذا یکی از موارد بی احترامی در چین است.حتی یک لقمه از غذا را میل کنید تا طرف مقابل این رفتار را بی احترامی تلقی نکند.

زمانی که میخاهید به یک چینی هدیه ای بدهید شاید برای بار اول با مخالفت او مواجه شوید.این یک رفتار عادی برای آنها است.اگر شما واقعا قصد دادن هدیه به یک چینی را دارید تا ۳ بار به او پیشنهاد دهید تا او بپذیرد. این رفتار از نمونه های ادای احترام چینی ها است.

اگر چینی ها شما را برای تفریح دعوت کردند (علی الخصوص جنس مخالف شما ) یا بصورت گروهی محلی را برای دعوت به شما پیشنهاد دادند ، شما نپذیرید !!!! یکی از روش های جدید کلاهبرداری در چین سوء استفاده از غریبه ها و گرفتار کردن در این نوع دام ها است.

درباره چین بیشتر بدانید :

پکن، پایتخت کشور پهناور چین

گوانجو چین و فرصت های تجارت در نمایشگاه conton fair


اگر به چین سفر کردید…(قسمت دوم)

Our Score
به این متن چند امتیاز می دهید.
به این متن چند امتیاز می دهید.

/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مالدیو جزیره ای بی انتها

معرفی چند مقصد بی نظیر در مالدیو : مالدیو تداعی کننده ی کلبه های روی آب و ساحل طبیعی است.بازدید کنندگان و گردشگرانی که به مالدیو سفر می کنند معمولا سرگرمی ها و مکان های تفریحی زیادی ،بیش از آنچه انتظار داشته باشند برای خوش گذرانی پیدا می کنند.هر فرد با توجه به علایق خود […]

برای رزرو هتل به نظرات گوگل میشه اعتماد کرد؟

یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در انتخاب هتل استفاده از نظرات کاربران و مسافرانی است که قبلا از هتل استفاده کرده اند و در مورد آن نظر داده اند.از مهمترین مراجع بررسی این نظرات Google Review و سایت TripAdvisor است. زمانی که برای بررسی هتلی به یان نظرات مراجعه می کنید بهتر است […]

دیزنی ورلد در آگوست

چه چیزی به همراه داشته باشیم ؟ آب و هوا چطوره؟از چه جاهایی دیدن کنید ؟ ماه آگوست (مرداد – شهریور) بهترین زمان برای بازدید از دیزنی ورلد است.در این بازه زمانی افراد زیادی برای خوش گذرانی به این مکان سفر می کنند.بسیاری از گردشگردان از سراسر دنیا قبل از شروع فصل مدارس این مقصد […]

تجربه اولین سفر به اروپا

اگر تاکنون به اروپا سفر نکرده اید ، نکاتی جالب و موثر برای شما عنوان خواهم کرد که در سفر به کشور های اروپایی برایتان سودمند است.من و دوستم ماه گذشته سفر یک هفته ای به چند کشور اروپایی داشتیم که تجربه جدید به من آموخت.عنوان این تجارب برای شما خالی از لطف نخواهد بود. […]