اگر به چین سفر کردید…(قسمت دوم)

پول نقد همراه داشته باشید

در هتل ها و رستوران ها پول نقد پرداخت کنید.در کشور چین کارت های اعتباری از قبیل Paypal و Master Card و Visa Card در مراکز خرید مورد قبول نیست و فقط از یوان استقبال می کنند.جدیدا در برخی از مراکز فروش بزرک و هتل های بزرک برخی کارت های اعتباری بین المللی را قبول میکنند.

بهداشت

زمانی که قصد گردش در سطح شهر را دارید حتما دستمال کاغذی و اسپری الکل همراه داشته باشید!!! معمولا رستوران ها و هتل های چین در سرویس های بهداشتی دستمال کاغذی ندارند. برخی هتل ها و رستوران های بزرگ و مطرح این گزینه را برای استفاده کنندگان میسر کرده اند.اسپری الکل هم برای ضد عفونی کردن لوازم سرویس بهداشتی همراه داشته باشید تا حد ممکن آلودگی محیط را کاهش دهید.

اگر قصد سفر از چین به کشور دیگری را دارید، حتما ۳ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه حاضر باشید.فرودگاه هایی که سفر های بین المللی دارند ، معمولا شلوغ تر و رسیدگی به امور مسافران با زمان کندی صورت می پذیرد.

اگر قصد گردش در شهر را دارید حتما از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. مترو و خط اتوبوس شهری.چین دارای یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین سیستم های حمل و نقل عمومی در جهان است که دارای سرعت انتقال بالا در جابجایی مسافرین است.

تاکسی های ارزان و فراوان در چین !!! در کشور چین کرایه تاکسی مناسب و ارزان است و همینطور در هر نقطه از شهر و هر زمان تاکسی به صورت متعدد یافت می شود.

اگر به رستوران رفتید و گارسون و پیش خدمت رستوران برای گرفتن سفارش شما نزد شما نیامد ،خجالت نکشید و آنها را صدا بزنید. معمولا این مشاغل افراد تنبل در بر داره و باید مرتبا از آنها درخواست کرد.

سیم کارت

حتما از سیم کارت های اپراتور های چینی China Telecom and China Unicom استفاده کنید.در جای جای فرودگاه و مراکز خرید بزرگ می توانید این سیم کارت ها را تهیه نمایید.اگر از سیم کارت های بین المللی استفاده می کنید ، مبلغ Roaming بین المللی نسبت به پرداخت هزینه سیم کارت های چین بالاتر است.پس به صرفه است که از سیم کارت های چین استفاده کنید.


اگر به چین سفر کردید…(قسمت اول)

Our Score
به این متن چند امتیاز می دهید.
به این متن چند امتیاز می دهید.

/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مالدیو جزیره ای بی انتها

معرفی چند مقصد بی نظیر در مالدیو : مالدیو تداعی کننده ی کلبه های روی آب و ساحل طبیعی است.بازدید کنندگان و گردشگرانی که به مالدیو سفر می کنند معمولا سرگرمی ها و مکان های تفریحی زیادی ،بیش از آنچه انتظار داشته باشند برای خوش گذرانی پیدا می کنند.هر فرد با توجه به علایق خود […]

برای رزرو هتل به نظرات گوگل میشه اعتماد کرد؟

یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در انتخاب هتل استفاده از نظرات کاربران و مسافرانی است که قبلا از هتل استفاده کرده اند و در مورد آن نظر داده اند.از مهمترین مراجع بررسی این نظرات Google Review و سایت TripAdvisor است. زمانی که برای بررسی هتلی به یان نظرات مراجعه می کنید بهتر است […]

دیزنی ورلد در آگوست

چه چیزی به همراه داشته باشیم ؟ آب و هوا چطوره؟از چه جاهایی دیدن کنید ؟ ماه آگوست (مرداد – شهریور) بهترین زمان برای بازدید از دیزنی ورلد است.در این بازه زمانی افراد زیادی برای خوش گذرانی به این مکان سفر می کنند.بسیاری از گردشگردان از سراسر دنیا قبل از شروع فصل مدارس این مقصد […]

تجربه اولین سفر به اروپا

اگر تاکنون به اروپا سفر نکرده اید ، نکاتی جالب و موثر برای شما عنوان خواهم کرد که در سفر به کشور های اروپایی برایتان سودمند است.من و دوستم ماه گذشته سفر یک هفته ای به چند کشور اروپایی داشتیم که تجربه جدید به من آموخت.عنوان این تجارب برای شما خالی از لطف نخواهد بود. […]