هفت نکته درباره ارمنستان

از منظره های چشمگیر روستایی و کلیسا ها ، تا کلبه های کوچک در پایتخت و زیبایی های چشمگیر دیگر در این کشور است.

پیاده روی در پایتخت ، یرروان

قدم زدن در بلوار های سراسرگل و درخت،پارک های زیبا،مغازه های کوچه در کنار رودخانه که با رنگ سبز سراسر شهر را پوشانده است.ساختار فرهنگی یرروان که مشابه مارسی پاریس و بیروت قدیم است بسیار عجب است و باعث کنجکاوی است.

گردش در کوه های ارمنستان

برخی از کلیساهای قرون وسطایی ارمنستان و صومعه های در مسیر های قابل دست یابی کوهستان ها ساخته شده است.این مناظر برای عاشقان طبیعت و این نوع سازه های تاریخی جذاب و مورد توجه است.

ارمنستان را می توان به عنوان اولین کشور در دنیا دانست که دین مسیحیت را در سال۳۰۱ پس از میلاد مسیح به صورت رسمی اعلام کرد.گواه این ادعا مکان های بسیاری از جمله کلیسایEtchmiadzin و کلیساهای شهر Vagharshapatباشند.Haghpat وSanahin Byzantine مجموعه هایی هستند که در قرن دهم ساخته شده اند و دارای جذابیت خاصی است.

گردش در یرروان

کوه سنگ برجسته در گارنی

این کوه در ۳۱ کیلیومتری از پایتخت واقع شده و از اولین معبد های کشف شده است.پیاده روی در مسیر رودخانه ازت و انتهای مسیر رودخانه گوگت در امتداد مسیر روستای زیر معبد سخره هایی که از نجس سنگ بازالت که به شکل لوله هستند قرار دارد.این نمایه به سمفونی سنگ معروف است.در قدم زنی این مسیر شما یک پل ساخته شده از زمان قرن ۱۱ وجود دارد و آبشار های زیبایی به چشم میخورد.

فرقه ای نادر از روسی های مسیحی

روستای Fioletevo محل زندگی حدود ۳۰۰۰ Molokan مولوکان (یکی از اعضای فرقه مسیحیت است) فرقه ای در خارج از ارتدکس شرقی ،مسیحیان و کاتالویک است.آنها به زبان و ادبیات سنتی بابلیان صحبت می کنند.آنها به سوی قبله دعا نمی کنند چون معتقد هستند ساخته دست انسان یا نشانه ها یا علام است.آنها قواعد و قوانینی را سالها است که دنبال می کنند که فقط اجازه ازدواج با مولوکان رادارند ،مردان ریش بلند دارند شلوار سیاه و پیراهن سفید و زنان لباس سفید و روسری و لباس های بلند دارند.

خانه های پر پیچ و خم در فاولا

شهر به جا مانده از زمان شوروی سابق که فقر در آن بسیار نمایان است و نمونه بارز آن را از وجود گدا ها در سطح یرروان مشاهده نمایید.یکی از قدیمی ترین محله های قدیمی شهر ساخته شده در قرن ۱۷ ام ،گذرگاه پیچیده Kond است که یادآور فاولا برزیل است.

درک تاریخ آشفته ارمنستان در یادبود نسل کشی

ارمنستان استقلال خود را در سال ۱۹۹۱ پس از چندین قرن مخالفت و اختلاف با حاکمان گذشته و مهاجمان – یونانی، رومی ها، مغولان،عثمانی ها و شوراها در میان آنها به دست آورد.یک فصل تاریک و ناراحت کننده در تاریخ آن در یک تپه به سمت غرب ومرکز یورووان است،موزه قتل عام ارمنی ها Tsitsernakaberd.همانگونه که مشاهده شده در مورد این جنایات (که توسط کشورهای همسایه مانند ترکیه و آذربایجان به عنوان نسل کشی شناخته نشده است).۱۲ سنگ بزرگ برفراز شعله غرق شده که برای نیم قرن میسوخته قرار دارد.این سنگ یادآور ارامنه عثمانی کشته شده در سال های ۱۹۱۵تا۱۹۲۳ است.

تجربه شب های یرروان

پایتخت دارای رستوران ها و مراکز تفریحی و سالن های اپرای خوبی است.سالن های جاز و کنسرت هایی از این دست که تا پاسی از صبح مشغول هستند.

ایروان ؛ سفر به پایتخت همسایه شمالی

Our Score
به این متن چند امتیاز می دهید.
به این متن چند امتیاز می دهید.

/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مالدیو جزیره ای بی انتها

معرفی چند مقصد بی نظیر در مالدیو : مالدیو تداعی کننده ی کلبه های روی آب و ساحل طبیعی است.بازدید کنندگان و گردشگرانی که به مالدیو سفر می کنند معمولا سرگرمی ها و مکان های تفریحی زیادی ،بیش از آنچه انتظار داشته باشند برای خوش گذرانی پیدا می کنند.هر فرد با توجه به علایق خود […]

برای رزرو هتل به نظرات گوگل میشه اعتماد کرد؟

یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در انتخاب هتل استفاده از نظرات کاربران و مسافرانی است که قبلا از هتل استفاده کرده اند و در مورد آن نظر داده اند.از مهمترین مراجع بررسی این نظرات Google Review و سایت TripAdvisor است. زمانی که برای بررسی هتلی به یان نظرات مراجعه می کنید بهتر است […]

دیزنی ورلد در آگوست

چه چیزی به همراه داشته باشیم ؟ آب و هوا چطوره؟از چه جاهایی دیدن کنید ؟ ماه آگوست (مرداد – شهریور) بهترین زمان برای بازدید از دیزنی ورلد است.در این بازه زمانی افراد زیادی برای خوش گذرانی به این مکان سفر می کنند.بسیاری از گردشگردان از سراسر دنیا قبل از شروع فصل مدارس این مقصد […]

تجربه اولین سفر به اروپا

اگر تاکنون به اروپا سفر نکرده اید ، نکاتی جالب و موثر برای شما عنوان خواهم کرد که در سفر به کشور های اروپایی برایتان سودمند است.من و دوستم ماه گذشته سفر یک هفته ای به چند کشور اروپایی داشتیم که تجربه جدید به من آموخت.عنوان این تجارب برای شما خالی از لطف نخواهد بود. […]