لوسرن ،زیباترن شهر سوئیس

آشنایی با شهر لوسرن

شهر لوسرن که در کشور سوئیس واقع شده است، به معنای شهر نور است زیرا طبق افسانه های موجود در کشور سوئیس، فرشتهای از آسمان با نور محل ساخت شهر را برای مردم آن زمان تعیین کرده است. این شهر حدود ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد و در بخش آلمانی زبان کشور سوئیس قرار گرفته است. از لحاظ جغرافیایی، این شهر در بخش شمالی دریاچ های در کشور سوئیس قرار گرفته که نام آن نیز لوسرن میباشد.

قدمت بخش مرکزی شهر لوسرن به قرون وسطی برمیگردد و با داشتن طبیعتی بی نظیر و جاذبه های گردشگری فوق العاده، به نگین کشور سوئیس و زیباترین شهر آن تبدیل شده است. اولین باری که در متون به این شهر اشاره شده است به سال ۸۴۰ میلادی باز میگردد که پس از باز شدن مسیر سنت گوتارد که در رشته کوه های آلپ واقع است، در قرن ۱۳ میلادی، به شهر تجاری بسیار مهمی تبدیل گشت.

اگر قصد سفر به شهر بسیار زیبای لوسرن را دارید، بهتر است قبل از اینکه به مکانهای گردشگری این شهر بپردازیم، هدف خود را از سفر مشخص کنید و سپس در ماه مناسب نسبت به خرید بلیط سفر اقدام نمایید. شهر لوسرن به دلیل نزدیکی با رشته کوههای آلپ، آب و هوای نسبتا سردی دارد و در فصل تابستان درجهی هوا به ۲۲ خواهد رسید.

اگر قصد دارید در زمانی خلوت مسافرت کنید، ماه های آوریل، می، سپتامبر و اکتبر بسیار مناسب بوده و در فصل زمستان نیز برای عاشقان اسکی و اسنوبرد بهترین زمان سفر میباشد.

شهر لوسرن، زیباترین شهر سوئیس

مکانهای گردشگری لوسرن

در این قسمت به معرفی اماکن دیدنی و گردشگری شهر لوسرن میپردازیم تا برنامه سفر دقیق تری برای خود بچینید.

پل چَپِل یا Chapel Bridge:

از بهترین مواردی که میتوان به عنوان نماد شهر لوسرن نام برد، پل چوبی سرپوشیده چپل میباشد که به صورت مورب بر روی رودخانه رَیس واقع شده است. قدمت این پل به سال ۱۳۰۰ میلادی باز میگردد. صدها عکس در فضای داخلی آن از جمله تصویر قدیس حامی، بسیار ارزشمند و دیدنی است. این پل در سال ۱۹۹۳ در طی آتش سوزی آسیب شدیدی پیدا کرد اما به طور کامل بازسازی گشت. این پل ساختار هندسی ۸ ضلعی داشته و برج آب ۸۰۰ ساله با ارتفاع ۳۴ متری نیز شامل آن میباشد.

پل چپل در شهر لوسرن

بخش قدیمی شهر لوسرن

بخش قدیمی شهر لوسرن در سمت راست رودخانه ریوس واقع است که خانه های قدیمی واقع در آن، با رنگهای روشن بسیار زیبا تزئین شده اند. بنای Altes Rathaus، سالن اصلی این شهر که در سالهای ۱۶۰۲ تا ۱۶۰۶ ساخته شده وجود دارد که در کنار آن، برج قدیمی با قدمت قرن ۱۴ وجود دارد. در غرب این بخش، تصویر وین مایک، چشمه Late Gothic و کلیسای سنت پیتر با قدمتی در حدود سال ۱۱۷۸ میلادی نیز وجود دارند.

بخش قدیمی شهر لوسرن

پل اسپرور یا Spreuerbrucke:

این پل بسیار قدیمی در شهر لوسرن، در سال ۱۴۰۶ میلادی ساخته شده که در فضای داخل آن، ۴۵ نقاشی مربوط به رقص مرگ وجود دارند که در زبان آلمانی به Totentanz معروف هستند. این نقاشیها توسط کاسپر مگلینگز بین ۱۶۱۶ تا ۱۶۳۷ کشیده شده است که در سطح بین المللی دارای شهرت جهانی است.

پل اسپرور در شهر لوسرن

موزه روسنگارت یا Sammlung Rosengart Museum:

در این موزه شاهد اثرهای هنری مربوط به هنرمندانی همچون پل کله و پابلو پیکاسو است. همچنین آثار هنرمندان قرون ۱۹ و ۲۰ مانند شاگال، مونه، سزان، براک، کاندینسکی، میرو، ماتیس و لژه نیز به چشم میخورند. دلیل نامگذاری این موزه به روسنگارت، به خاطر مؤسس آن یعنی آنجلا روسنگارت میباشد که در واقع خانه پدری خود را به موزهای که در بردارندهی آثار فاخر هنرمندان است تبدیل کرد.

موزه روسنگارت در شهر لوسرن، خانهی آثار هنرمندان

کلیسای یسعویون یا Jesuit Church:

این کلیسا در شهر لوسرن، در سمت چپ رود ریوس با سبک معماری باروک قرار دارد که بین ۱۶۶۶ تا ۱۶۶۷ پایه گذاری شد. در سال ۱۷۵۰، فضای داخلی تبدیل به سبک روکوکو شد، لذا شاهد سقف برجسته کلیسا و محرابی با سنگهای مرمری هستیم. امروزه در آن کنسرت های باشکوهی برگزار میگردد.

کلیسای یسعویون در شهر لوسرن

همچنین بناهای دیگری مانند بنای شیر در حال مرگ، دیوارهای شهر، باغ یخچال و هافکریش در شهر لوسرن وجود دارند.

آشنایی با شهر لوسرن

شهر لوسرن که در کشور سوئیس واقع شده است، به معنای شهر نور است زیرا طبق افسانههای موجود در کشور سوئیس، فرشتهای از آسمان با نور محل ساخت شهر را برای مردم آن زمان تعیین کرده است. این شهر حدود ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد و در بخش آلمانی زبان کشور سوئیس قرار گرفته است. از لحاظ جغرافیایی، این شهر در بخش شمالی دریاچهای در کشور سوئیس قرار گرفته که نام آن نیز لوسرن میباشد.

قدمت بخش مرکزی شهر لوسرن به قرون وسطی برمیگردد و با داشتن طبیعتی بی نظیر و جاذبههای گردشگری فوق العاده، به نگین کشور سوئیس و زیباترین شهر آن تبدیل شده است. اولین باری که در متون به این شهر اشاره شده است به سال ۸۴۰ میلادی باز میگردد که پس از باز شدن مسیر سنت گوتارد که در رشته کوههای آلپ واقع است، در قرن ۱۳ میلادی، به شهر تجاری بسیار مهمی تبدیل گشت.

اگر قصد سفر به شهر بسیار زیبای لوسرن را دارید، بهتر است قبل از اینکه به مکانهای گردشگری این شهر بپردازیم، هدف خود را از سفر مشخص کنید و سپس در ماه مناسب نسبت به خرید بلیط سفر اقدام نمایید. شهر لوسرن به دلیل نزدیکی با رشته کوههای آلپ، آب و هوای نسبتا سردی دارد و در فصل تابستان درجهی هوا به ۲۲ خواهد رسید.

اگر قصد دارید در زمانی خلوت مسافرت کنید، ماههای آوریل، می، سپتامبر و اکتبر بسیار مناسب بوده و در فصل زمستان نیز برای عاشقان اسکی و اسنوبرد بهترین زمان سفر میباشد.

شهر لوسرن، زیباترین شهر سوئیس

مکانهای گردشگری لوسرن

در این قسمت به معرفی اماکن دیدنی و گردشگری شهر لوسرن میپردازیم تا برنامهی سفر دقیقتری برای خود بچینید.

 1. پل چَپِل یا Chapel Bridge:

از بهترین مواردی که میتوان به عنوان نماد شهر لوسرن نام برد، پل چوبی سرپوشیدهی چپل میباشد که به صورت مورب بر روی رودخانهی رَیس واقع شده است. قدمت این پل به سال ۱۳۰۰ میلادی باز میگردد. صدها عکس در فضای داخلی آن از جمله تصویر قدیس حامی، بسیار ارزشمند و دیدنی است. این پل در سال ۱۹۹۳ در طی آتش سوزی آسیب شدیدی پیدا کرد اما به طور کامل بازسازی گشت. این پل ساختار هندسی ۸ ضلعی داشته و برج آب ۸۰۰ ساله با ارتفاع ۳۴ متری نیز شامل آن میباشد.

پل چپل در شهر لوسرن

 1. بخش قدیمی شهر لوسرن

بخش قدیمی شهر لوسرن در سمت راست رودخانهی ریوس واقع است که خانههای قدیمی واقع در آن، با رنگهای روشن بسیار زیبا تزئین شدهاند. بنای Altes Rathaus، سالن اصلی این شهر که در سالهای ۱۶۰۲ تا ۱۶۰۶ ساخته شده وجود دارد که در کنار آن، برج قدیمی با قدمت قرن ۱۴ وجود دارد. در غرب این بخش، تصویر وین مایک، چشمهی Late Gothic و کلیسای سنت پیتر با قدمتی در حدود سال ۱۱۷۸ میلادی نیز وجود دارند.

بخش قدیمی شهر لوسرن

 1. پل اسپرور یا Spreuerbrucke:

این پل بسیار قدیمی در شهر لوسرن، در سال ۱۴۰۶ میلادی ساخته شده که در فضای داخل آن، ۴۵ نقاشی مربوط به رقص مرگ وجود دارند که در زبان آلمانی به Totentanz معروف هستند. این نقاشیها توسط کاسپر مگلینگز بین ۱۶۱۶ تا ۱۶۳۷ کشیده شده است که در سطح بین المللی دارای شهرت جهانی است.

پل اسپرور در شهر لوسرن

 1. موزهی روسنگارت یا Sammlung Rosengart Museum:

در این موزه شاهد اثرهای هنری مربوط به هنرمندانی همچون پل کله و پابلو پیکاسو است. همچنین آثار هنرمندان قرون ۱۹ و ۲۰ مانند شاگال، مونه، سزان، براک، کاندینسکی، میرو، ماتیس و لژه نیز به چشم میخورند. دلیل نامگذاری این موزه به روسنگارت، به خاطر مؤسس آن یعنی آنجلا روسنگارت میباشد که در واقع خانهی پدری خود را به موزهای که در بردارندهی آثار فاخر هنرمندان است تبدیل کرد.

موزهی روسنگارت در شهر لوسرن، خانهی آثار هنرمندان

 1. کلیسای یسعویون یا Jesuit Church:

این کلیسا در شهر لوسرن، در سمت چپ رود ریوس با سبک معماری باروک قرار دارد که بین ۱۶۶۶ تا ۱۶۶۷ پایه گذاری شد. در سال ۱۷۵۰، فضای داخلی تبدیل به سبک روکوکو شد، لذا شاهد سقف برجستهی کلیسا و محرابی با سنگهای مرمری هستیم. امروزه در آن کنسرتهای باشکوهی برگزار میگردد.

کلیسای یسعویون در شهر لوسرن

همچنین بناهای دیگری مانند بنای شیر در حال مرگ، دیوارهای شهر، باغ یخچال و هافکریش در شهر لوسرن وجود دارند.


/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • بیشتر بخوانید

  در مورد Puerto banús و Marbella بیشتر بدانیم

  Puerto banús یک بندر ساحلی بسیار زیبا با هوایی مطبوع است. این بندر در منطقه Nueva Andalucía قرار دارد که واقع در جنوب غربی Marbella می باشد.

  فستیوال خرید دبی

  جشنوراه خرید دبی یا همان فستیوال خرید دبی از بهترین و مناسب ترین فرصت ها برای خریدی به صرفه می باشد. فستیوال خرید در دبی که هر سال به مدت یک ماه برگزار می شود

  جمعه سیاه در دبی ، فستیوال خرید

  شهر دبی از مهم ترین شهر های توریستی و گردشگری در کشور امارات متحده ی عربی می باشد. این شهر که شهری جوان است، در سواحل خلیج فارس قرار دارد

  مالدیو ، آشنایی با بهترین رستوران ها

  کشور مالدیو مجموعه ای از جزیره های کوچک و بزرگ و دیدنی، در اقیانوس هند و در غرب کشور هند می باشد. این کشور کوچک دارای جاذبه های دیدنی فراوانی است. آب و هوای کشور مالدیو گرم و شرجی است و بیشتر روزهای سال هوا آفتابی و آسمان آبی است.

  مالدیو ، معرفی ۱۰ هتل برتر

  مالدیو که کوچکترین کشور آسیایی است، جزیره ای است که در جنوب غربی کشور هند و در اقیانوس هند قرار دارد. پایتخت این کشور، ماله نام دارد. این کشور کوچک با جمعیتی در حدود سیصد هزار نفر، از کشورهای زیبا و توریستی در دنیا می باشد.

  جمعه سیاه یا Black Friday، بهترین مراسم در کدام کشور ها انجام می شود؟

  Black Friday یا همان جمعه سیاه ، روز حراج تمام کالا ها در تمامی فروشگاه های کشور آمریکا می باشد. جمعه سیاه در روز جمعه ی بعد از روز شکرگزاری، آخرین جمعه ی ماه نوامبر، برگزار می شود.

  تجربه سفر به دبی

  ما اکثرا قبل از این که مکانی را برای سفر انتخاب کنیم، دوست داریم تجربه سفر بقیه افراد ، دوستان و آشنایان را بشنویم. بنابراین در این مطلب قصد داریم تجربه سفر به دبی را با شما همراهان عزیز در میان بگذاریم

  جاذبه های سنگاپور

  درباره مناطق دیدنی سنگاپور خیلی کوتاه بخوانید‍‍‍‍٬ تا قبل ار سفر به این کشور٬ مهمترین نقاط دیدنی آن را بشناسید.

  آیا می دانستید که تعداد خیابان های پاریس به بیش از ۶۱۰۰ مسیر میرسد؟

  آیا می دانستید که تعداد خیابان های پاریس به بیش از ۶۱۰۰ مسیر میرسد؟ پاریس پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه میباشد. در شمال فرانسه، کنار رودخانه سن و …

  همه چیز درباره برج ایفل

  از مشهورترین و پربازدیدترین مکان های گردشگری شهر پاریس، برج ایفل است که متریال ساخت آن آهن میباشد و بدون در نظر گرفتن آنتنی …