آشنایی با برلین ، پایتخت آلمان

با برلین بیشتر آشنا شوید

برلین پایتخت آلمان بوده و با مساحت ۸۹۲ کیلومتر مربع میباشد. این شهر از سمت شرق با آلمان، از غرب با لهستان همسایه میباشد. دارای آب و هوای معتدل بوده و دمای سالیانه ۹٫۴ سانتیگراد و بارش سالیانه ۵۷۸ میلیمتر است. دارای تابستان های گرم و بیشینه دمای ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتیگراد و زمستان هایی معتدل با کمینه دمای ۴ تا ۲- درجه سانتی گراد می باشد. شهری سرسبز بوده که ۲۴ درصد از مساحت برلین را جنگل ها و دریاچه ها پوشانده اند. با توجه به سرشماری ۲۰۱۶ هفتمین شهر پر جمعیت در اتحادیه اروپا می باشد. جالب است بدانید که بیشتر مهاجران از برلین به دلیل ارتقای وضعیت اقتصادی خود، آلمان را انتخاب می کنند و بیشتر آن ها نیز ترک تبار میباشند. دین مردم در این شهر بدین صورت است که ۶۰ درصد فاقد دین، ۲۳ درصد پروتستان، ۹ درصد کاتولیک، ۶ درصد مسلمان، ۰٫۴ درصد یهودی و بقیه افراد پیرو سایر ادیان هستند. زبان رسمی آلمانی است و ساکنان آن تا حدودی به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند.

بررسی شهر برلین

جمعیت برلین

برلین یک شهر ایالتی بوده و یکی از ایالت های شانزده گانه آلمان به شمار میآید. در سال ۲۰۱۶ جمعیت این شهر ۳۵۵۶۰۰۰ نفر بوده است در حالی که در مقایسه با شهری مانند پاریس با جمعیت ۱۰۹۵۸۰۰۰ نفری، می توان گفت که حدود یک سوم جمعیت پاریس را در خود جای داده است. با توجه به جمعیت ۳٫۵ میلیون نفری، ۳٫۴ میلیون نفر آن در سال ۲۰۱۴ سرشماری شده است. مجلس برلین پیش بینی کرده است که این شهر تا سال ۲۰۳۰ به ۳٫۷۵ میلیون افزایش خواهد یافت و همچنین از این جمعیت، ۲۰ درصد آن برای گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال خواهد بود و میانگین سنی این شهر تا حدود ۴۴ درصد افزایش مییابد. در این شهر سابقه طولانی مهاجرت وجود دارد. در سال ۱۶۸۶، پس از لغو فرمان نانت برای ترویج اتحاد مدنی در فرانسه، برلین فرمان پوتسدام را برای تضمین وضعیت بدون مالیات و آزادی مذهب برای پناهندگان پروتستان فرانسوی به مدت یک دهه ایجاد کرد. در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ سیاست های پناهندگی و مهاجرت در غرب این شهر باعث جذب بسیاری از مهاجران به این شهر تاریخی شد.

پل های برلین

از Anhalter Steg تا Wilhelm-Spendler-Brücke تعداد بسیار زیادی پل های زیبا در این شهر وجود دارد که تعدادی از آن ها قدیمی و برخی نیز جدید هستند. البته با در نظر گرفتن تعداد فراوان رودخانه ها، دریاچه ها و کانال های آب در طول و عرض در چنین شهر زیبایی این تعداد شگفت انگیز نیست. جالب است بدانید که این شهر ۱۷۰۰ پل را در خود جای داده است و ساکنان آن افتخار می کنند که برلین پل های بیشتری را نسبت به ونیز در خود جای داده است. در سال های بعد از سقوط دیوار برلین، حداقل ۱۹۰ پل جدید تکمیل شد و نیز بسیاری از پل ها که مورد غفلت قرار گرفته بودند، تعمیر و مورد بازسازی قرار گرفتند. طراحان این پل ها به جزئیات آن توجه بیشتری داشتند و باعث شدند که توجه بیشتری از گردشگران را به خود اختصاص دهند.

پل های برلین

Our Score
به این متن چند امتیاز می دهید.
به این متن چند امتیاز می دهید.

/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • بیشتر بخوانید

  آیا می دانستید که تعداد خیابان های پاریس به بیش از ۶۱۰۰ مسیر میرسد؟

  آیا می دانستید که تعداد خیابان های پاریس به بیش از ۶۱۰۰ مسیر میرسد؟ پاریس پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه میباشد. در شمال فرانسه، کنار رودخانه سن و …

  همه چیز درباره برج ایفل

  از مشهورترین و پربازدیدترین مکان های گردشگری شهر پاریس، برج ایفل است که متریال ساخت آن آهن میباشد و بدون در نظر گرفتن آنتنی …

  کلیسای جامع نوتردام

  کلیسای جامع نوتردام که در مرکز پاریس واقع شده است، در گروه بزرگترین ساختارهای مذهبی و معماری جهان مربوط به سبک گوتیک میباشد که سال ساخت آن از ۱۱۶۳ تا ۱۳۴۵ میلادی طول کشید.

  پاریس در ابتدا شهری رومی به نام LUTETIA بود

  پاریس که پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه میباشد، در شمال فرانسه، کنار رودخانه سن و در مرکز ناحیه ایل دو فرانس (پاریس رجین) قرار گرفته است. این شهر سرسبز از جمله شهرهای محبوب و گران قیمتی است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود اختصاص میدهد.

  آشنایی با برلین ، پایتخت آلمان

  برلین پایتخت آلمان بوده و با مساحت ۸۹۲ کیلومتر مربع میباشد. این شهر از سمت شرق با آلمان، از غرب با لهستان همسایه میباشد.

  خیابان زایل فرانکفورت

  خیابان زایل به آلمانی سایل (Zeil)، خیابانی در شهر فرانکفورت آلمان میباشد که قدمت ساخت آن به قرن ۱۴ میلادی بازمیگردد و مشتق شده از کلمه آلمانیِ Zeile به معنای خط یا ردیف نسبتا صاف گرفته شده است

  آبگرم یونسان ژاپن

  اگر قصد سفر و بازدید از کشور ژاپن را دارید و یا حتی قصد اقامت در این کشور را داشته باشید، آبگرم یونسان در این کشور، قطعا باید از گزینه های گردشگری شما باشد تا لذت سفر خود را چندین برابر سازید.

  واتیکان ، کوچکترین دولت شهر مستقل جهان

  واتیکان، کوچکترین کشوری است که در پایتخت کشوری دیگر، یعنی رم پایتخت ایتالیا، قرار گرفته است و مرکز فرماندهی و فعالیت رهبران کاتولیک جهان میباشد.

  نکات سفر به پاریس

  وقتی قصد سفر به پاریس را داشته باشید، حتی اگر برنامه ریزی دقیقی نیز صورت گرفته باشد، یقین داشته باشید که بعید است بتوانید تمامی مکانهای دیدنی آن را مشاهده کنید

  تجربه سفر به ابیزا

  ایبیزا یا Ibiza از جمله جزیره های توریستی جهان است که بر روی دریای مدیترانه قرار دارد و هر سال شاهد ورود افراد زیادی به سمت خود میباشد.