جاذبه های گردشگری دلتا مصر

دلتا مصر از رود کاریو و از جایی که رودخانه نیل به دو قسمت Damietta و Rosetta تقسیم می شود، شروع می شود.این رودها سرزمین های دلتا مصر را از حدود پنج هزار سال قبل ،آبرسانی میکند.

در واقع مردم سرزمین مصر ثروت و دارایی خود را با کشاورزی از آبهای این سرزمین بدست می آورده اند و تا جایی که حتی نان امپراتور روم را تامین می کرد ، پیش رفته بودند.

با وجود تارخیچه های پیشینیان این سرزمین ، برخی از این آثار با سیل های عظیم از بین رفته است.امروزه بیش از نیمی از جمعیت مصر در جوار رود نیل سکونت دارند.

این سکونت گاه ها به شیوه های سنتی و تاریخی ساخته شده است ، بر خلاف این مناطق ، مکان هایی که بدور از دلتا نیل واقع شده اند ،زندگی مدرن مصری را نمایش می دهند.

اسکندریه Alexandria

اسکندریه دومین شهر بزرگ مصر و در کنار رود نیل قرار دارد.این شهر در ۳۳۲ سال قبل از میلاد ،توسط اسکندر بزرگ تاسیس شد و پایتخت بطلمیوس و رومیان و بیزانس ها برای حدود هزار سال قرار داده شد.

درآن زمان این شهر را به عنوان مرکز هنر Hellenistic می شناختند.این مجموعه یکی از عجایت هفت گانه جهان است.

اسکندریه Alexandria
اسکندریه Alexandria

بسیاری از ساختمان ها و بناهای آن زمان ،به دلیل بالا آمدن سطح آب و بلایای طبیعی از بین رفته و ناپدید شده اند.اما اسکندریه مدرن یک مقصد زیبا برای دوستداران گردشگری است.اولین پورت و مقصد کتاب مقدس اسکندریه ،در بازسازی مدرن شهر در کتابخانه اصلی شهر واقع شده است.ساختمان شبیه یک صفحه گرد کج که در آن کتابخانه و موزه قرار دارد است.

مجموعه ها و موزه هایی کتیبه ها و دست نوشته ها در این شهر بسیار قابل توجه هستند.بسیاری از این آثار به زیر آب رفته اند.اما برخی از این آثار از جمله خانه قدیمی یونانی و برخی دیگر از این آثار از زیر آب نجات یافته اند.

شهر بندری پورت سعید Port Said

در قسمت شرقی دلتای نیل شهر نسبتا مدرن پورت سعید قرار دارد ، که در سال ۱۸۵۹ و در راستای کانال سوئز ساخته شده است.

این شهر در ورودی دریای شمال و آبراهه معروفی که دریای مدیترانه را به دریای سرخ متصل می کند قرار دارد.این شهر از نظر اقتصادی و سیاسی بسیار حائز اهمیت است.

در امتداد سواحل دریای مدیترانه ،معماری قرن ۱۹ ام و نمایه هایی از تایتانیک از آسیا ، اروپا و آفریقا در آن دیده می شود.

برای گردش دریایی می توان از کشتی های رایگان که برای حمل و نقل از پورت سعید به شهر خواهر یعنی پورت فواد در طرف دیگر کانال استفاده کرد.

عبور از کانال به منزله ورود به مرز اروپا و آسیا و یکی از دو شهر این منطقه است.برای کشف اهمیت تاریخی این شهر به موزه تاریخی شهر سفر کنید.

آثار برخی درگیری ها در سال بحرانی ۱۹۵۶در کانال سوئز نمایانگر درگیری اسرائیل ،فرانسه و انگلیس برای تلاش های مصرانه برای برکناری رئیس جمهور مصر و کنترل منطقه غربی کانال و حمله به مصر این شهر را از اهمیت بالایی برخوردار کرده است.همچنین از درگیری های بعدی این کشور با اسرائیل در این شهر آثاری موجود است که قابل مشاهده است.

روزتا Rosetta

به فاصله ۱ ساعت از شمال اسکندریه ، شهر بندری روزتا قرار دارد.این شهر را به اسم رشید هم می شناسند.این مکان زیبا به عنوان هنر نیل و مدیترانه شناخته شده است.این شهر در قرن ۹ ام ساخته شده و در زمانی که اسکندریه در قرن ۱۶ ام توسط عثمانی سقوط کرد،اهیمت فراوانی به خود گرفت.و زمانی که اسکندریه دوباره رشد کرد ، این شهر کم کم از نظر ها محو شد.

Rosetta

مشهورترین اثر این شهر ،سنگ نوشته ایRosetta Stone سرباز فرانسوی در سال ۱۷۹۹ است.این اثر حکمی از یونان باستان است.با استفاده از مدارک بدست آمده از یونان باستان ،باستان شناسان قادر به خواندن این سنگ نوشته شده اند.این اثر توسط انگلیسی ها از این شهر به موزه تاریخی لندن منتقل شده و یکی از معروفترن اثر های این موزه است.

این شهر علاوه بر معروفیت تاریخی دارای آرامش و طبیعت زیبا همراه با نخل زار های زیبا و معماری با شکوه عثمانی جاذبه های فراوانی را بوجود آورده است.این شهر شامل ۲۲ اقامتگاه مجلل و زیبا و تزئین شده با آجر های سفید و قرمز است.یکی از معروفترین آثار آن موزه بازسازی شده رشید است.

تانیس Tanis

هر چند که صحرای نیل به ویرانه های باستانی شهرتی ندارد ، اما از این جاذبه ها در آن بسیار دیده می شود.مجموعه باستانی این شهر در زمان پی رامسس ساخته شده است.

تانیس در سلسه ۲۱ و ۲۲ ام و دوره سوم متوسطه که در سال ۱۰۶۹قبل از میلاد ساخته شده بوده به عنوان پایتخت معروف است.این شهر بعدها خاموش و غیر قابل دسترس بود تا زمانی که در قرن ۱۹ ام توسط باستان شناسان فرانسوی حفاری شد.

امروزه ستون ها و بلوک ها و مجسمه ها و اهرام باقیمانده از تاریخ گذشته وجود دارد که امروزه ارزش بالایی دارد.اهرام ثلاثه ای که در تیپه پرستش هستند و متلق به آمون ،موت و خونسو است.تانیس با داستان معروف حضرت موسی در کتاب مقدس معروف است که در این شهر اتفاق افتاده است.

بوباسی Bubastis

یکی دیگر از سایت های باستانی دلتا، که Bubastis نام دارد، واقع در حومه شهر مدرن Zagazig است.نام آن به معنای “خانه باست” است و مرکز عبادت برای باستت،الهه گربه مصر باستان بود.در دوران اوج او، بوباسی، پایتخت نوم ۱۸ یا بخش تقسیمات مصر بود، اما احتمالا خیلی زودتر از آن به پایان رسید.

این محل اقامت سلطنتی در دوران سلسله های ۲۲ و ۲۳ بود که از سال ۹۴۳ قبل از میلاد آغاز شد و تنها بعد از فتح پارس ها قدرت را از بین برد و دیوارهای آن را در قرن ششم قبل از میلاد برچیده شد.

این شهر به طور ناگزیر یکی از انبار های بزرگ مومیایی گربه ها و محل زیارت حدود ۷۰۰هزار زائر در جشنواره سالانه الهه بوده است.هرودوت تاریخ دان یوناینی این ومراسم را یکی از بزرگترین مراسم مصر می دانست.از عظمت آن دوران بوباسی فقط گوشه کوچک باقی مانده است.

از آن معبد بزرگ فقط یک شمع آهنی و بقایای کاخ و گورستان باقی مانده است.با این حال لوح ها و مجسمه های موجود از این مکان هنوز برای یادبود آن دوران باقی مانده است.

تانتا Tanta

برای لذت بردن از یک جشنواره مذهبی مدرن، در اواخر ماه اکتبر، بازدید از تانتا را برنامه ریزی کنید.بزرگترین شهر دلتا (و پنجمین شهر بزرگ مصر) در طول قرن نوزدهم، با توجه به صنعت پر درآمد پنبه، و محل آن در یکی از مهمترین راه آهن کشور این شعر را مهم جلوه داده است.

جشنواره اواخر ماه اکتبر، یا موولید، عید احمد الدادوی عیسوی صوفی قرن ششم را به خود اختصاص می دهد که به منظور رسیدن به حکومت صوفی محبوب به نام بداوییه به تانتا آمده است.او در زیر مسجد احمد البداوی شهر دفن شده است.

جشنواره همزمان با پایان برداشت پنبه است و هشت روز طول می کشد که طی آن تقریبا سه میلیون نفر از سراسر جهان عرب از شعله وران، مراسم مذهبی و جشن بر روی آجیل های قندی که برای آن تانتا معروف است، می روند.

Tanta

دریاچه بورولوسLake Burullus

دریاچه بورولوس یک تالاب ساحلی در شمال دلتا است.این دریاچه دومین دریاچه طبیعی مصر است و با ساحل شکنی از جنگل جدا شده است.

به دلیل منطقه حفاظت شده ، برای بازدید از این منطقه نیاز به مجوز است.برای کسانی که دوستدار طبیعت با پرنده هستند این محیل عالی است.این مکان یک منطقه کلیدی برای زمستان برای کرگدن آسیایی و اردک بلوطی غواص است.

این مکان ، یکی از بهترین نقاط پرورش پرندگان استوهمچنین طلوع و غروب این دریاچه بی نهایت زیبا و دیدنی است.پس این منظره زیبا را از دست ندهید.

Our Score
به این متن چند امتیاز می دهید.
به این متن چند امتیاز می دهید.

/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای کامل اخذ ویزای کانادا

کانادا به عنوان کشوری با جذابیتهای فراوان همواره یک مقصد برای گردشگری ، ادامه تحصیل و کسب و کار میباشد. چنانچه قصد دارید به صورت دائم و یا موقت به کانادا مهاجرت کنید باید با انواع ویزا و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا آشنا شوید زیرا برای مهاجرت به کانادا راههای مختلفی وجود دارد.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

طبق قوانین اسپانیا، اتباع خارجی می توانند با خرید ملک در اسپانیا، اقامت این کشور را به دست آورند.این قانون شامل اتباع سایر کشورهای اتحادیه اروپا نمی شود.

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

قانون تاسیس شرکت در آلمان به اتباع خارجی این امکان را می دهد که در این کشور کسب و کار راه اندازی و برای مدیریت آن، اقامت آلمان دریافت نمایند. یکی از روش های مرسوم راه اندازی کسب کار در آلمان، ثبت شرکت می باشد.

رزرو هتل مریت و هیلتون بدون کردیت کارت

زمانی که شما قصد رزرو هتلی را دارید باید به این نکته که آیا هتل برای رزرو به کردیت کارت یا کارت اعتباری نیاز دارد یا خیر توجه نمایید.هتل های هیلتون و مریت در سراسر دنیا دارای شرایط ارائه کارت اعتباری برای رزرو هستند. برخی مواقع شما هزینه هتل را قبل از ورود به هتل […]

جشن وارداوار (جشن آب پاشان) ارمنستان، جشن آب بازی

کشور ارمنستان فستیوال‌‌های زیبا و شاد بسیاری نیز دارد که نشانگر زندگی شاد و زیبای مردم این کشور است. یکی از این جشن‌های هیجان‌انگیز، جشن آب پاشی ارمنستان است که با نام جشن وارداوار به معنای جشن آب پاشان نیز شناخته می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با این جشن آشنا شوید.

تعطیلات خود را از مادرید آغاز کنید

مادرید یکی از بهترین شهر های جهان با جاذبه های فراوان توریستی از قبیل فروشگاه های عالی و بی نظیر سنتی و مدرن ، شهری با بافت های تاریخی و سنتی و زندگی مدرن ، غذاهای محلی و سنتی عالی و همچنین سنت های دیرینه که بخشی از اسپانیا را تشکیل می دهد.به راستی که […]

لیبرا ، پروژه جدید فیس بوک برای پرداخت از طریق ارز دیجیتال

فیس بوک پس از مدتها برنامه پرداخت از طریق ارز دیجیتال تحت عنوان پروژه لیبرا را مطرح کرد.این طرح باعث آسان شدن پرداخت از سراسر دنیا خواهد شد.

(PNP) مهاجرت از طریق برنامه های استانی بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان کانادا است که مابین کوه‌های راکی و اقیانوس آرام قرار گفته‌است. مرکز استان بریتیش کلمبیا شهر ویکتوریا و بزرگ‌ترین شهر آن ونکووراست که یکی از ده شهر ممتاز جهان است.

‏انواع اتاق‏ در هتل

در رزرو هتل آنلاین انتخاب اتاق با توجه به تعداد افراد و ویژگی های اتاق و تعداد تخت های مورد نیاز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.برای کسب اطلاعات بیشتر در باره انواع اتاق ها موارد عنوان شده زیر را مطالعه نمایید. ‏انواع اتاق‏ اتاق یک نفره Single : اتاق یک نفره که سینگل نامیده […]

انواع هتل و اطلاعات تکمیلی

شاید این پرسش برای شما بارها پیش آمده باشد که اصطلاحاتی که آژانس های مسافرتی درباره هتل ها به کار می برند به چه ‏معنایی میباشند؟

(PNP) مهاجرت از طریق برنامه های استانی آلبرتا

استان آلبرتا با طبیعت بکر و جذاب و سرشار از منابع طبیعی ،یکی از استان های غربی کانادا است و از لحاظ مساحت بعد از کبک، انتاریو، بریتیش کلمبیا در رده چهارم قراردارد.

با انواع ویزا آشنا شوید

کشورهایی که برای سفر به آنها ها با هدف گردشگری و توریستی نیاز به ویزا نداریم. تعدا این کشورها برای ما ایرانیان محدود است.

ناوگان هواپیمایی قطر ایرلاین را بهتر بشناسید

هواپیمایی قطر با افتخار یکی از جوان‌ترین خطوط هوایی دنیا است که به هر شش قاره پرواز دارد و بر اساس استقبال مشتریان از خدمات آن، رو به رشدترین خط هوایی دنیا نیز می‌باشد. ما به بیش از ۱۵۰ نقطه از دنیا پرواز می‌کنیم. ناوگان ما متشکل از هواپیماهای پیشرفته و سطح بی‌نظیری از خدمات […]

اخذ اقامت کانادا از طریق خرید کسب و کار

کشور کانادا به علت چند ملیتی بودن ، تنوع تقاضا برای انواع خدمات و کالاها و همچنین وجود بازار بزرگ و پر متقاضی آمریکا در همسایگی آن ،یکی ار بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و راه اندازی تجارت به حساب می آید. چنانچه  قصد خرید بیزینس ،سرمایه گذاری و یا مشارکت تجاری در یک کشور […]

ثبت شرکت – اخذ اقامت کانادا

Intra-Company Transferees در بازار جهانی امروز، شرکت ها دیگر با مرز جغرافیایی محدود نمی شوند . بلکه امکان ثبت شعبه شرکت در کشورهای مختلف و انتقال نیروی متخصص و  کارامد بر حسب نیازهای بازار مورد نظر، به شما مزیت رقابتی می دهد . براساس تحقیق مقایسه ای سازمانKPMG    کانادا در میان کشورهای G7 کم هزینه […]

دبی ! یک تفریح در دسترس

دبی با پرواز های هر روزه از ایران و قیمت هتل های متنوع یک مقصد عالی و با هزینه مناسب برای گردشگران ایرانی است.برای سفر به دبی و رزرو هتل دبی از حدود قیمت هر شب از ۱۵۰ هزار تومان می توانید یک سفر پر خاطره را تدارک ببینید. Legoland Dubai بعد از یک سال […]

چگونه با ارزانترین قیمت هتل رزرو کنیم؟

در طی سال های اخیر کسب و کارهای حوزه گردشگری با تغییرات چشمگیری همراه بوده اند. فضای کسب و کار از رزرو های آفلاین و حضوری جای خود را به سامانه های رزرو آنلاین هتل داده است. در این میان شاهد رشد روز افزون سایت ها و سامانه های رزرو اینترنتی هستیم مسئله ای که […]

سرمایه گذاری فدرال Start Up

 ویزای استارت آپ،  کانادا به دنبال جذب کارآفرینانی است که پتانسیل راه اندازی شرکت های نوآور را داشته و می‌توانند ایجاد شغل نمایند. اگر یک ایده خوب داشته باشید و بتوانید یکی از سازمان های معرفی شده توسط اداره مهاجرت را راضی به سرمایه گذاری در طرح خود کنید، ویزای استارت آپ به شما و […]

ویزا تحصیلی – شرایط اخذ اقامت کانادا

اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا در سه مقطع : مدارس کالج دانشگاه امکان پذیر است. تحصیل در مدارس کانادا تا مقطع دیپلم تحصیل در مدارس کانادا تجربه ای پرارزش است که مزیت های بسیاری دارد. کانادا کشوری زیبا، تمیز و امن است و نظام آموزشی آن در تمامی مقاطع تحصیلی جزو بهترینهای دنیاست. فرزندان شما […]

ویزا توریستی – شرایط اخذ ویزا کانادا

گردشگران بسیاری با اهداف گوناگون از قبیل دیدار اقوام و آشنایان ، بازدید از جاذبه های گردشگری ، شرکت در نمایشگاه ها و کنفرانس ها ، ملاقات های تجاری و … هرساله به کانادا سفر می‌کنند. بازدیدکنندگان برای ورود به خاک کانادا نیاز به دریافت  ویزای اقامت موقت یا TRV (Temporary Resident Visa) دارند. این […]

اکسپرس انتری – شرایط اخذ اقامت کانادا

از ابتدای سال ۲۰۱۵ برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا، روش اکسپرس انتری راه اندازی شده است. اکسپرس اینتری سیستم مهاجرت به کانادا را کاملا تغییر داد و پس از راه اندازی سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا، بسیار از متقاضیان که قبلا از روش معمول مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال اقدام میکردند پشت درهای بسته ماندند

۱۰ هتل برتر دوحه قطر در سال ۲۰۱۹

قطر به علت ترکیبی از غذاهای بین المللی و محلی و مهمان نوازی عربی پر زرق و برق خود، مسافران زیادی را از سراسر جهان به خود می بیند.اگر برای تفریح یا استراحت و یا حتی سفر کاری به دوحه قطر سفر می کنید ، هتل های مجلل و با کیفیت این شهر میزبان خوبی […]

سفر به دوحه

دوحه پایتخت قطر دارای یکی از بزرگترین میادین نفتی و گازی دنیا در خاورمیانه و در همسایگی ایران است.دوحه کشوری با فرصت های شغلی فراوان و به دلیل میزبانی این کشور در جام جهانی ۲۰۲۲، این فرصت ها را بیشتر کرده است.بیابانی که اکنون به محلی برای هتل و رستوران های لوکس و مجلل تبدیل […]

جاذبه های گردشگری دلتا مصر

دلتا مصر از رود کاریو و از جایی که رودخانه نیل به دو قسمت Damietta و Rosetta تقسیم می شود، شروع می شود.این رودها سرزمین های دلتا مصر را از حدود پنج هزار سال قبل ،آبرسانی میکند. در واقع مردم سرزمین مصر ثروت و دارایی خود را با کشاورزی از آبهای این سرزمین بدست می […]

معبد های معروف و زیبای بودا در دنیا

علاقه مندان به آیین بودا ،برای کشف حقایق و مراسم بودا به کشورهایی که آیین بودا در آن هنوز مرسوم است سفر می کنند.در این متن ما به تشریح برخی از معروفترین ها و زیباترین های آنها اشاره می کنیم. شکل گیری بودا در اواسط قرن چهارم و اوایل قرن ششم آیینی در شمال هند […]

۳ روز در مسکو

شهر مسکو پایتخت روسیه یکی از بزرگترین شهر های روسیه و اروپا است.این شهر از جاذبه های تاریخی و مدرن زیبایی برخوردار است.مسکو یکی از شهرهای برخوردار از مترو شهری پر سرعت است.پس برای حمل و نقل و جا به جایی می توانید تا حد ممکن از مترو استفاده کنید. رزرو هتل مسکو کلکسیون Pavel […]

سفر ۳ روزه به لندن

برای تعطیلات آخر هفته در تابستان لندن یکی از بهترین مقصد های گردشگری است. پس برای سفر به لندن حتما کفش و لباس راحت همراه داشته باشید.با توجه به آب و هوای لندن و احتمال بارش باران لباس اضافه در کوله خود همراه داشته باشید.زمانی که قصد عبور به طرف مقابل خیابان را دارید اول […]

آخر هفته بی نظیر در کاپادوکیه ترکیه

شهر های زیر زمینی،کلیساها،غارهای صخره ای ،جاذبه هایی از کاپادوکیه ترکیه است.کاپادوکیه یکی از مناطق مرکزی آناتولیا (قسمت آسیایی ترکیه)است که دارای جاذبه های طبیعی فراوانی است که معروفترین آنها غارهای بی نظیر که توسط مسیحیان قرن ها قبل استفاده می شده و صخره های سنگی آن است.حتما در سفر به ترکیه این شهر را […]

شگفت انگیز در سفر

اگر برای بار اول به این کشورها سفر می کنید، دراین کشورها و شهر های مختلف موارد شگفت انگیز و عجیبی را مشاهده خواهید نمود.برخی از این موارد را تجربه کرده ایم.اگر شما هم با این موارد برخورده اید یا چیز جدیدی دیده اید به لیست ما اضافه کنید !!!! اندونزی در برخی سرویس های […]

سفر کنید تا …

به قول شاعر که میگه : بسیار سفر باید تا … این متن را یکی از دوستان و کاربران سایت برای ما فرستاده و ما بعد از ویرایش درج کردیم تا شما هم بهره ببرید. سفر کنید ، به چند دلیل نیاز به سفر همیشه برای انسان وجود دارد. اگر از استرس کار و زندگی […]

تجربه سفر به ژاپن

اگر می خواهید سفر به یک کشور جدید را تجربه کنید ،ژاپن مقصد خوبی است.از نظر هزینه سفر مناسب ،کیفت سفر عالی ،آداب و قرهنگ دیرینه و کهن و مناطق دیدنی بسیاری دارا است.علاوه بر غذای معروف ژاپنی یعنی سوشی ،مسافرت های بین شهری بی نظیر با قطار ،فرهنگ دیرینه و سنتی این کشور را […]

۱۱ مقصد زیبا در فرانسه به غیر از پاریس!!!

۱۱ مقصد زیبا در فرانسه به غیر از پاریس!!!! اگر قصد سفر به فرانسه را دارید می توانید گزینه های دیگری را در کنار پاریس داشته باشید.بهتر است کمی با این ۱۱ مکان آشنا شوید.هر چند که هر کسی قصد سفر به فرانسه را داشته باشد ،اولین مقصد برای آغاز سفر خود شهر پاریس را […]